şükela:  tümü | bugün
  • chp istanbul il kongresinde şu sözleri sarf etmiştir. "1940'ların almanyası ile 2010'ların türkiye'si hemen hemen aynı. biz bu düzeni değiştireceğiz derken, almanlar hitler düzenini nasıl yıktılarsa, biz de öyle yıkacağız."

işte kaynak t24

bunu alıntı yapan ise can dündar işte o tweet

sonuçta cahilce bir yorum.

sizi şu foto ile başbaşa bırakıyorum. çünkü gerçek hitler'in sonu bu.
  • malum kişi ile alakalı çok büyük beklentiye girilmemesi gerektiği zaten bilinen bir şey. çok da şaşırtmamıştır.
  • yazık lan. cidden yazık. halen daha bu adamdan medet umanlar var, acıyorum onlara. gazi mareşal mustafa kemal atatürk'ün kemiklerini sızlatıyor. bu adamın ana muhalefet partisi başkanı olduğu yerde rte peygamberliğini ilan etse yine bir şey olmaz. akp veya rte'nin gücünü ve iktidarını devam ettirmesi için hiçbir şey yapmasına gerek yok, kılıçdaroğlu yeterli.
  • nasıl cahilce olduğu uydurulmamış.
    sana puanım 2/10
  • muhalefet liderlerinden biri olma iddiasında olan biri için cahilce açıklamalar.
    bir de parantez açmam gerekirse, türkiye’nin durumu benim de hoşuma gittiğinden değil ki kendim bir solcuyum ama konuşurken gereksiz abartmalara başvurmamak lazım, bu inandırıcılığı kaybettirir. şu an toplama kamplarında milyonlarca insan yakılmıyor türkiye’de. ülkemizin tarihinde hapishanelerde işkencelere başvurulmuş, sivas’ta insanlar yakılmış ama bunlar en azından hitler almanyasındaki gibi devlet tarafından göğsünü gere gere desteklenen politikalar değil, ayrıca da sadece 2010ların türkiyesinin sorunu değil, hatta birçoğu öncesinde yaşanmış, tarihimizdeki kara lekeler.
    yasaklamalar bugün de var mı, evet! haksızlık, eşitsizlik var mı, kesinlikle. ama bu da 2010lar türkiyesine özgü bir durum değil. maalesef. onca darbe dönemi, karanlık 90lar çok mükemmel yıllarmış gibi, “15 yılda gül gibi laik, demokratik cumhuriyetimiz, eski türkiyemiz nazi almanyasına döndü” demek ne kadar doğru, eğri oturup doğru konuşalım. evet ne düşünce özgürlüğünde ne bilimsel gelişmişlikte şu anda da karnemiz çok iyi diyemeyiz, ama hitler almanyasıyla bunu kıyaslayamayız.
  • kılıçdaroğlu'nun izaha muhtaç tespiti. hitler almanyası ile türkiye benzerliği kurmak ve ilişkilendirmek en hafif tabiriyle cehalettir.
    birilerinin kılıçdaroğlu'na en azından (bkz: adolf hitler) (bkz: nazi almanyası) (bkz: ikinci dünya savaşı) (bkz: çingene soykırımı) (bkz: yahudi soykırımı) ve (bkz: georgi konstantinoviç jukov) bilgilendirmesi yapması lazım.
    ayrıca almanlar halk devrimiyle hitler'i yıktı da bizim mi haberimiz yok?
    (bkz: başkaları adına utanmak)
  • üstü kapalı rte'nin hitler'den farkı kalmadı, gelin bitirin bu işi der gibi bazılarına.
  • kılıçdaroğlu'ndan inciler. stalin duysa çıldırırdı.
  • sözlükteki rusçuları mutlu eden cahilliktir.