şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yapımcılar ile mars arasındaki krizi çözecek yasa teklifi mecliste kabul edildi. şimdi sıra kriz nedeniyle bekletilen filmlerin vizyona girmesinde.. ancak tam da bu sırada bomba gibi bir iddia ortaya düştü, netflix’ten yapımcılara işlerin rengini değiştirecek bir teklif geldi. yapımcılara filmlerinizi bize satın biz gösterelim diyen netflix türkiye’deki kullanıcı sayısını acaba bu kriz sayesinde mi yükseltecek?

    sabah gazetesi yazarı funda karayel, sinema sektöründe yaşanan krizi ele aldığı bugünkü yazısında dizi ve film izleme platformu netflix'in türk yapımcılarla görüşüp teklif götürdüğünü yazdı.
    bknz
  • umarım gerçekciliği doğrudur. çünkü bizim türk fimlerini sinemada izlesek ne olur izlemesek ne olur. sadece efektli sağlam filmler sinema salonlarına gelsin. cem yılmazın filmine 4 kişilik bir aile gitse 80 lira para verecek.
  • yapımcıların (haklı olarak) şikayet ettikleri para bilet başına 5 tl. bahsedilern filmlerin çoğu yaklaşık 1 milyon ve üstü seyirci beklentisi olan filmler. netflix'in herhangi bir filme 5 milyon tl vermesi mümkün olmadığına göre gerçekçi olmayan projedir.