şükela:  tümü | bugün
81 entry daha
  • askerlik yan gelip yatma yeri değildir... akp genel başkanı vurgusuyla.!
  • kendi çöplüğünde, amerikan demokrasisinin yerlerde sürünmesi hadisesidir.
    görsel
    görsel

daha beterinden sürüneler. darbelere gelesiceler.
  • abd askerini ilk kez abd'de gördüğüm fotoğraflardır.
  • dosta korku düşmana güven veren fotoğraflar. putin bakıp bakıp gülüyordur.
  • yatar, uyur, parende atarlar orası ayrı...verdikleri mesaj, bir kaç gün önce havaya girip meclisi basan it sürüsüne verilmiş mesajdır ve muhtemelen alınmış bir mesajdır, sıkıyorsa aynısını denesinler, kan alırlar kamil kan. olan yıllarca hapiste çürüyecek olan bizon kafalıya oldu artık kodesteki zenci boyfriend i ile mutlu mesut takılır. şaka bir yana abd derin devleti tüm bu rezillikleri sarı kafaya çok pis ödetecek. adamların pearl harbor'da iki hurda gemisi battı az biraz karizması çizildi ardından ne almanyası kaldı ne japonyası yakmadıkları. buradan hesaplayın olacakları.
  • lesvos adlı yazar amerika'yı gözünde fazla büyütmüş. az biraz, daha az holywood takıl koçum.

görsel

gelen mesajlarda benim biden karşıtı ve aktrol olduğum falan yazıyor. canım sıkıldı! bi edit gireyim dedim.

aha bak edit:

arkadaşlar; filmlerde gördükleriniz amerikan askeri, army, air force, marine corps, vücutları yapılı, siks pek falan olanlar asker değil, onlar oyuncu.

bizzat içlerinde 2,5 yıl yaşadım. askerlerin çoğu; sivilde bi bok olamamış, sivilceli, looser, sarı sıska tiplerden oluşuyor.

biliyorum hayransınız ama gerçek öyle değil! hollywood gerçeği böyle.
  • pearl harbor cu arkadaşa söyleyin eğer abd darbelere gelirse, bazı lobiler kendileri için olacakları, 1967 de uss liberty'nin bir sürü asker zaiyatıyla batırılmasının intikamı nasıl olacaktırdan hesaplasınlar.
  • öff ne çok büyüten var amerikayı gözünde. amerikanın bir numaralı kozu propaganda yaparak kendini diğer milletlerden üstün, güçlü, teknolojik olarak gelişmiş göstermektir. yahu 1940 larda hem hitler hem stalin propaganda aracı olarak radyoyu azıcık da televizyonu kullanarak ne hale getirdi dünyayı. amerika da medyayı çok güzel kullanan ama yaptığı işlerin yüzde 50 den fazlası kolpa olan bir ülke nihayetinde. çok büyütmeyin gözünüzde. yok şöyle planlıyor yok böyle düzenliyor hikaye. insanları nasıl manüpüle edeceğini çok ama çok iyi biliyor ve uyguluyor hepsi bu.
  • ben tsk mensupları tbmm de herhangi bir oylama yapılacakken koridorda olmalarını istemem. bunu "temsilciler"i korumak için de olsa tehsit olarak algılarım. tbmm nin iradesine gölge düştüğünü düşünürüm

ama orası amerika orada bunu düşünmüyorlarsa dert edecek bir durum yok. ama demokrat bir amerikalı nile olsam utanç duyardım.
27 entry daha