• amerika da halkı oyalasın diye basıyor uzaylıyı işte, din mi basacağıdı?
  • ben de bizzat uçan cisim gördüm ama söylediklerim taşak geçiyor benimle. sene 97 falan.
    kimseyi inandıramadım ama inandırmak da umrumda değil. gördüğüm şey kesinlikle ufoydu. çok yakındı.

edit: hatta o senelerde sürekli simetrik dizilmiş yaklaşık on-on iki tane uçan cismin neredeyse gözle takip edilemeyecek hızda ama yine gözden kaybolana kadar hizalarının bozulmayıp uçup gittiğini gördük 3-4 kez. böyle bir hız yok. adeta uzay filmi.
    hizaları da hani zamanında galaxian oyunu vardı ataride. o şekilde dizilmiş halde uçuyorlardı.
    diğer bir görmüşlüğüm de perseid yağmuru izlerkendi.onda da çok netti ve sene 90ların sonu olduğu için kaydedebilecek bir cihazımız yoktu. üç olay da doksanlarda geçmekte.

edit2: seri gidenlerin 'starlink' olduğunu iddia eden arkadaşlar oldu. galaxian gemileri gibi simetrik dizilmiş diyorum, gözle görülemeyecek kadar hıza ulaşıyorlardı diyorum, starlink diyorsunuz. ki sene 90'lar.

kimse inanmak zorunda değil, keza ben de inandırmak zorunda değilim.
    ister bir deli gibi görürsünüz ister üfürükçü. gani gani mesaj atan arkadaşlar da oldu benzer şeyleri gördüğüne dair. aynı şekilde ben ne gördüğümü gayet net hatırlıyorum.
  • 1940-2000 yılları arasında dünyada cirit atan ufo’lar 2010-20 arasında piyasada yoklar galiba.

aa, yoksa kamera ve akıllı telefonların yaygınlaştığını bildiklerinden mi saklanıyorlar? aman allahım! üstün zekalı uzaylılar :(
  • başlığı aradım ama göremedim. açılmışsa moderasyon başlığı taşıyabilir.

önce kaynak: https://www.cia.gov/…ollection/ufos-fact-or-fiction

bbc kaynak:
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-55647809

1940-2000 yılları arasında dünya çapında görülen ufo vakalarının derlendiği yayındır. cia kendi sitesinden duyurmuştur.

edit: 2. kaynak eklendi
  • birkaç pdf indirdim orta okul terk ingilizcemle pek birşey anlayamadığım olaylar silsilesi.

insan bir iki foto koyar bari resimlere bakardık.

bu cıa de çok enteresan.
    yıl olmuş 2021 hala aralarında caps vermeyen hayvanlar var.
  • bizleri eğlenceli günlerin beklediğinin kanıtı niteliğindeki haberdir.

bunca zamandır saklanan gerçekler şu zamanda ortaya konuluyorsa; bu hiç de iyi niyet göstergesi değildir.
    acaba olası bir "istilâ" senaryosuna karşın, ön bilgilendirme mi yapılıyor ???

korku düzleminden uzak kalmanız ve sorgulamanız dileğiyle sevgilim sözlük okurları...
  • beni hiçbir görüntü ve iddia şaşırtmaz.

ben de bundan 20 sene önce 12 yaşındayken bizzat şahit oldum "ufo"ların, uzaylıların, dünya dışı varlıkların varlığına birkaç arkadaşımla birlikte. köyde, gece çok geç saatlerde, yassı prizma gibi çok köşeli garip şekilli bir uçan nesne bulunduğumuz bölgeye yaklaştı. cismin havada çok hafif süzülüşünü yaklaşık 500 - 600 metre gibi mesafeden yaklaşık bir dakika izledik. sonra dağın arkasına geçip gözden kayboldu. sadece 1 - 2 saniyeliğine çok hafif bir ışık saçtı belli belirsiz. geri kalan zamanda neredeyse saydamdı. bunu kime anlattıysam dalga konusu oldum, hayallenmişsin dediler. hiçte öyle uydurma hikaye anlatacağımı düşünmelerine sebebiyet verecek bir mizacım yok ama inanması zor bir olay, haklılar. yalnızken böyle bir şeye şahit olsam yaşadığım şeyin sanrı olduğunu düşünebilirim ama 3 kişi aynı şeyi gördü. bir daha da böyle bir şeye şahit olmadım tabi ki.
  • arşivde rusya'da yaşanan 'muhteşem patlama' da (bkz: tunguska olayı) dahil 2.2 milyon sayfadan oluşan pek çok ilginç belgelerin yayınlanmasıdır.

https://www.cia.gov/…cia-rdp96-00789r001300100003-4

https://www.cia.gov/…cia-rdp86-00513r000413330001-6

edit : link eklendi
  • "uzaylilar gercekten dünyaya geliyorsa, neden bizimle irtibat kurmuyorlar?" gibi bir mantikla, ufolarin (daha dogrusu uzay araçlarinin) gercek olmadigini dusunmek yanlış olur.

çünkü bunun pek çok sebebi olabilir. örneğin bütün bu ufolar, aslında drone gibi içinde canlı olmayan ve sadece gözlem ve kayıt yapan keşif araçları olabilir. ki biz de insanlı uzay yolculuklarından önce, boş araçlar göndermiyor muyuz? (bkz: curiosity)

aradıkları şey insanlar olmayabilir, bizi görüyor ama umursamıyor olabilirler. keyifle bir göl manzarasını izlerken, gözünüzün önüne gelip uçuşan bir sivrisinekten farksızız belki onlar için.

biz nasıl ki ormana dalıp maymunların yanına koşmuyorsak, ne yaparsak yapalım bizi anlamayacaklarını biliyorsak, onlar da belki mevcut teknolojimizle onları anlamayacağımızı biliyordur. belki aramızdaki seviye farkı, bir solucanla insan arasındaki fark kadar büyüktür. siz oturup bir solucanla konuşmaya çalışıyor musunuz? son 50 yılda teknolojimizdeki hızlı ve parabolik gelişmeyi düşününce, bizden binlerce ve hatta milyonlarca sene evvel benzer evrim basamaklarını tırmanmış olan bir toplumun bugün ulaşmış olabileceği seviyeyi bir hayal etmeye çalışın.. herhalde bizim gözümüzde tanrıdan farksız olacaklardır. tıpkı bir milyon yıl öncesine gidebilsek, mağara adamlarının gözünde bizim de birer tanrı olacağımız gibi.
  • https://www.cia.gov/…ngroom/docs/doc_0000098713.pdf

ben okurken şunu buldum. okuduklarım arasında en ikna edici olanı bu geldi. derya gibi belge var tabii. ben sadece rastgele sayfalardan birkaç tane linke tıkladım. onlar arasında da bu çok dikkat çekici geldi. internette olayı araştırdım ve basına çok az yansıdığını da gördüm.
hesabın var mı? giriş yap