şükela:  tümü | bugün
 • izmir menemen belediye başkanı serdar aksoy’un “zimmet ve irtikap” suçlamasıyla hakkında yürütülen soruşturma nedeniyle tutuklanmasının ardından yapılan başkanvekilliği seçimi için chp'li deniz karakurt ve akp'li aydın pehlivan yarışmıştı.

  seçimde üçüncü ve dördüncü turu eşitlikle biten seçim kurayla sonlanmıştı. chp'li karakurt’un kazandığı kura sonrası akp'li aydın pehlivan, seçimi yargıya taşıdı ve mahkeme yürütmeyi durdurma kararı almıştı.

  bugün tekrardan yapılan kurada akp'nin adayı aydın pehlivan çıktı. kurada akp'li pehlivan'ın çıkmasının ardından akp'liler tekbir getirdi ve izmir menemen belediyesi chp'den akp'ye geçmiş oldu. kaynak

  seçimin neden kuraya kaldığına dair bilgi:

  chp’nin salt çoğunluğu sağlayabilecek üye sayısı, yani 16 meclis üyesi vardı. chp’nin 16 üyesinin yanı sıra ittifak ortağı iyip’in de 3 üyesi bulunuyordu. buna karşın akp’nin 10, mhp’nin ise sadece iki meclis üyesi vardı.

  19-12’lik bu tabloya karşın yapılan ilk tur oylaması 17-14 olarak sonuçlanınca seçim ikinci tura kaldı. bu tur işler daha da karıştı ve 16-15’lik bir sonuç ortaya çıktı. seçimin “salt çoğunluğa” kalan son turunda ise sadece chp’li 16 üyenin oyu yeterliydi ancak bu tur 15-15 sona erdi. son turda da sonuç değişmeyince “kura” yoluna gidildi ve işler tam da bu noktada karıştı.

  üç iyip’li meclis üyesinden sadece birisi akp adayına oy verdi. iyi parti adayı dışında iki de chp adayının oyu akp adayına gidince ve bir chp üyesi de boş oy kullanınca 15-15 eşitlik durumuna gelindi.

  chp gitsin de başını artık dağlara mı, nerelere vursun bilmem. pisi pisine elindeki belediyesini kaybetmiş. kaynak
 • fark eden bir şey yoktur ortada.
 • hahahahaha dünyanın en kötü partisi chp'dir harbiden. bu partinin akp'yi demokratik yollarla devirebileceğini sanan varsa ben daha da yorum yapmıyorum arkadaş. bir parti düşün, ittifakta olduğu iyi partili meclis üyelerinden dahi fire veriyor, buna rağmen kurada şans eseri belediyeyi kazanıyor, bunu beğenmeyen akp de kurayı iptal ettirip bir daha kura yaptırıp belediyeyi ele geçiriyor. hahahaha. dünyanın en aciz partisi cidden. seçmenine sabır dilerim.

  not: chp'li üyeler de fire vermiş amk. hahahaha. dünyanın en komik olayı olabilir harbiden
 • eşitlik şöyle oluşmuş;
  chp'li iki üye akp'li adaya oy vermiş. birisi de boş kullanmış. neden?
  kura yöntemini belirleyenler akp'li olmasına rağmen akp'liler kurayı iptal ettirmişler. nasıl?
  bunlar bu kafayla iyi ki siki daha uzun olanı başkan yapmamışlar.
 • belediye seçiminde “tekbir getirmek” akıllara sadece (bkz: mustafa fehmi kubilay)'ı getirir.
  demekki cumhuriyetin ilk yıllarındaki o güruh hiç değişmedi.
 • tekbir getirmek?

  allah en büyüktür diyerek içki, kumar, faiz ve bilumum münkeratın önünü açıp ruhsat verenlerde nasıl bir kafa var anlamıyorum.

  bunlara müslüman diyenler kafir'dir .
 • chp'ye mustehak olan talihsiz gelismedir.

  sen menemen'e kalkip hdp cizgisinde siyaset yapan, anarko-sol goruslu ama diger taraftan cukkaci birini baskan yaparsan o belediyeyi de iste boyle kaptirirsin.
  (bkz: serdar aksoy)

  nasil olsa garanti diye izmir'i dusunen ve milli ataturkcu cizgide caliskan durust kisiler yerine garip kisiler koyulmaz artik umarim.

  bir benzerinin de torbali'da olmasi muhtemel. oradaki fiyasko icin:
  (bkz: ismail uygur)
 • bari tavla atsaydınız amk.
 • çoğunluk oyu aldığı halde sikko bir belediye'yi kazanamayan parti yarın büyük seçimi de kazanamaz.
 • ne eksik ne fazla chp budur ve bu kadardır. bırakın bir şeyler kazanmayı, elindekini kaybeder.