şükela:  tümü | bugün
 • belediye seçiminde “tekbir getirmek” akıllara sadece (bkz: mustafa fehmi kubilay)'ı getirir.
  demekki cumhuriyetin ilk yıllarındaki o güruh hiç değişmedi.
 • izmir menemen belediye başkanı serdar aksoy’un “zimmet ve irtikap” suçlamasıyla hakkında yürütülen soruşturma nedeniyle tutuklanmasının ardından yapılan başkanvekilliği seçimi için chp'li deniz karakurt ve akp'li aydın pehlivan yarışmıştı.

  seçimde üçüncü ve dördüncü turu eşitlikle biten seçim kurayla sonlanmıştı. chp'li karakurt’un kazandığı kura sonrası akp'li aydın pehlivan, seçimi yargıya taşıdı ve mahkeme yürütmeyi durdurma kararı almıştı.

  bugün tekrardan yapılan kurada akp'nin adayı aydın pehlivan çıktı. kurada akp'li pehlivan'ın çıkmasının ardından akp'liler tekbir getirdi ve izmir menemen belediyesi chp'den akp'ye geçmiş oldu. kaynak

  seçimin neden kuraya kaldığına dair bilgi:

  chp’nin salt çoğunluğu sağlayabilecek üye sayısı, yani 16 meclis üyesi vardı. chp’nin 16 üyesinin yanı sıra ittifak ortağı iyip’in de 3 üyesi bulunuyordu. buna karşın akp’nin 10, mhp’nin ise sadece iki meclis üyesi vardı.

  19-12’lik bu tabloya karşın yapılan ilk tur oylaması 17-14 olarak sonuçlanınca seçim ikinci tura kaldı. bu tur işler daha da karıştı ve 16-15’lik bir sonuç ortaya çıktı. seçimin “salt çoğunluğa” kalan son turunda ise sadece chp’li 16 üyenin oyu yeterliydi ancak bu tur 15-15 sona erdi. son turda da sonuç değişmeyince “kura” yoluna gidildi ve işler tam da bu noktada karıştı.

  üç iyip’li meclis üyesinden sadece birisi akp adayına oy verdi. iyi parti adayı dışında iki de chp adayının oyu akp adayına gidince ve bir chp üyesi de boş oy kullanınca 15-15 eşitlik durumuna gelindi.

  chp gitsin de başını artık dağlara mı, nerelere vursun bilmem. pisi pisine elindeki belediyesini kaybetmiş. kaynak
 • --- spoiler ---

  üç iyip’li meclis üyesinden sadece birisi akp adayına oy verdi. iyi parti adayı dışında iki de chp adayının oyu akp adayına gidince ve bir chp üyesi de boş oy kullanınca 15-15 eşitlik durumuna gelindi.
  --- spoiler ---

  kaç paraya sattınız acaba oyunuzu? sizin gibi muhalefeti...
 • eşitlik şöyle oluşmuş;
  chp'li iki üye akp'li adaya oy vermiş. birisi de boş kullanmış. neden?
  kura yöntemini belirleyenler akp'li olmasına rağmen akp'liler kurayı iptal ettirmişler. nasıl?
  bunlar bu kafayla iyi ki siki daha uzun olanı başkan yapmamışlar.
 • kura seçiminden akp adayı çıkana kadar tekrarlanmış. işte tam bir demokrat ülke örneği.

  yukarı yazan yazar arkadaşlar hemen chp'ye sallamiş ama benim gördüğüm izmir menemen halkının iradesi hiçe sayılmıştır. ilk kurada chp kazanmasına rağmen geçersiz sayıp tekrar kura çekilmiştir.

  ayrıca görevden alınan eski başkanı kınıyor en ağır cezayı almasını diliyorum.
 • konum ve tekbir sesleri akıllara 1930'u getirmiştir. görünüyor ki zihniyet hiç değişmemiş. yazık.

  (bkz: menemen olayı)
  (bkz: mustafa fehmi kubilay)
 • şimdi hangisine yorum yapalım?

  chp'ye destek olan partinin sonraki turda tek tek akp'ye geçmesine mi yorum yapalım?

  en son turda chp içindekiler dahil "bizim parti değil rakip parti kazansın" diyerek rakip partiye oy veren meclis üyesine mi yorum yapalım?

  teğmen kubilay'ın kafasını tekbir getirerek kesen şeriatçı cumhuriyet karşıtı kişilerin yine yıllar sonra aynı fikirde şeriat yanlısı kişiler kazandığında mecliste tekbir getirmesine mi yorum yapalım?

  ve bunlardan daha önemlisi ilçede yaşayan seçmenlerin oylarının hiçe sayılıp dalga geçer gibi futbol ligi grup seçmeleri gibi kura ile belirlenmesine mi?

  bunların her biri ayrı ayrı bir haber içeriği resmen.
 • hahahahaha dünyanın en kötü partisi chp'dir harbiden. bu partinin akp'yi demokratik yollarla devirebileceğini sanan varsa ben daha da yorum yapmıyorum arkadaş. bir parti düşün, ittifakta olduğu iyi partili meclis üyelerinden dahi fire veriyor, buna rağmen kurada şans eseri belediyeyi kazanıyor, bunu beğenmeyen akp de kurayı iptal ettirip bir daha kura yaptırıp belediyeyi ele geçiriyor. hahahaha. dünyanın en aciz partisi cidden. seçmenine sabır dilerim.

  not: chp'li üyeler de fire vermiş amk. hahahaha. dünyanın en komik olayı olabilir harbiden
 • bari tavla atsaydınız amk.
 • başlıkta yazmayan bir ayrıntı var. eşitlik bozulmayınca çekilen ilk kurayı chp adayı kazanmış. ancak yapılan kura işleminde tarafların isimlerinin olduğu birer kağıt kavanoza atılarak öyle çekim yapılmış. akpli aday kuranın bu şekilde çekilmesinin usule aykırı olduğu itirazı ile mahkemeye başvurup kurayı iptal ettirmiş. ikinci kurada akpli aday çıkmış.

  ikinci kurada süpriz yumurtaların içindeki şeyden mi kullandılar, onu nasıl yaptılar acaba? en çok onu merak ettim.

  şaka değil cidden böyle.