şükela:  tümü | bugün
63 entry daha
 • akp adayına oy veren şerefsiz cehapelilerin kendilerini kaç dolara sattıkları araştırılmalı.. bu şerefsizler ibreti alem için bir daha o meclis toplantılarına girememeli..kılıçdaroğlu bunun hesabını sormalı.. il yönetimi, menemen ilçe yönetimi hatta büyükşehir belediye başkanı ve üyeleri bu skandalın hesabını vermeliler..

  ulan iyi partili üyeler gidip chp adayına oy veriyor..iki tane şerefsiz, sözde chpli satılmış köpek belediyeyi akpye teslim ediyor.. yatacak yeriniz yok lan sizin..adi herifler..
 • chp önce kendine sıkar.
 • (bkz: ileri demokrasi)

  rte bir de yönümüz avrupa deyip duruyor. bu kafayla gidecekleri yer en fazla güney afrika birliği dahi olamaz.
 • kırklareli gibi bir yerde seçim kazanamayan chp’nin bir başka beceriksizliğidir.

  not: chp’ye oy veriyorum.
 • ülkede iktidar,muhalefet,yargı ne varsa hepsinin bir çıkar uğruna örgütlendiğini gösteren durum. bu arada menemen biraz hizmet görecek o ayrı mesele. izmir de ilçe belediyesi alan akp ilk döneminde buralarda iyi çalışıyor.
 • chp seçmeni bambaşka bir kafaya geçti artık. chplilerin içerisinde bir olay oluyor, ve suçlu nasıl oluyorsa yine akp oluyor aq.

  sen ilçelere bile radikal solcuları getir, sonra "yav agp her şeyi tutuyor elinde".

  dallamaya bak ya.
 • normal şartlarda o meclis üyelerinin hepsi chp'den ihraç edilmelidir. tabi çekilen kurayı iptal eden hakimin gerekçesi, amacı, aynı durumda itiraz eden parti, cumhur ittifakından olsaydı aynı kararı verip vermeyeceği sorulmalıdır. not: chp'li değilim.
 • hainlikten başka bir şey değildir bu olanlar.
  çiğ süt emmiş beş para etmez insanlar.
  zaten böyle bir durum olmasa sittin sene gelemezdi akp.
 • chp başkan diye aday gösterdiği adamı iyi araştıracaktı o zaman. her şey usule uygun yapılmış, buradan mağduriyet çıkmaz.

  hızını alamama editi: müstehaktır.
 • -belediye başkanı yolsuzluk şüphesiyle tutuklanıyor, ceza alıyor.

  -içişleri başkanı düşürüyor ve valilik yerine vekil atıyor.

  -meclis toplanıyor seçim yapıyor.

  -belediye başkanı chpden ihraç edildi diye chpye küsen meclis üyeleri rakip adaya oy veriyor. eşitlik çıkıyor son turda.

  -kura çekimi için başkanvekili 2 adaya ve partilerin yetkililerine nasıl yapalım diye soruyor. içlerinde milletvekillerinin dahi olduğu grup ortak karar alıyor.

  -cam fanusun içerisine birbirinin aynı şekilde yazılmış 2 kağıt birer top içerisinde atılıyor. topları akp'nin ilçedeki öne çıkan isimlerinden biri sürpriz yumurta aldırıp temin ediyor. hatta çikolatasınıda afiyetle mideye indiriyor herkesin içinde.

  -kura aşamasında hem kağıtlar hem toplar her aşamada 2 partiye gösteriliyor ve her seferinde onay alınıyor.

  -toplar fanusa atılırken kurayı çekecek geçici başkanvekili salon dışına çıkıyor. toplar karıştırılınca gelip kurayı çekiyor. chp adayı kazanıyor.

  -tamamı canlı yayın verildi meclis oturumunun bu arada.

  -sonra akp adayı ve meclis üyeleri seçilen chp adayını kutlayıp başarılar diliyor ve meclis toplantısı bitiyor.

  -toplantıdan 1 saat sonra akp kanadı itiraz ediyor. sebep kura çekimi adil değil. fanus değil bez torbadan olmalı. top içine ekstra saklamaya gerek yok sadece katlanıp atılmalı.

  -yürütmenin durdurulması için dava açılıyor. yaklaşık 3 hafta içinde mahkeme ara karar verip yürütmeyi durduruyor. chp karara itiraz ediyor.

  -chpnin ara karar itirazı red ediliyor. mahkeme ara karara kuranın yenilenmesini ekliyor.

  -chp itiraz ediyor. ara kararla iş olmaz daha mahkeme son kararını vermedi kanaatindeler.

  -valilik devreye giriyor. meclis gündemine seçimi alıyor.

  -chp meclise katılmıyor. çoğunluk sağlanamadığı için toplantı yapılamıyor.

  -3 gün sonra tekrar meclis toplantısı açılıyor. bu sefer chp önerge veriyor ve seçimi erteliyor. mahkeme nihai karar verince yaparız diyor.

  -toplantı bitiminde valilik bir başkan yardımcısını ilçeye vekil olarak görevlendiyor.

  -yeni vekil meclisi topluyor. chp katılmayınca toplantı yeter sayısı olmadığından başlamadan bitiyor. meclis 1 gün sonraya erteleniyor.

  -diğer gün toplanmak için gereken sayı meclisin 1/4'ü. meclis toplanıyor. chp 2 kâtip gönderiyor meclise. bunun dışında başkan adayı ve il yönetiminden 2 kişi. toplantı açılınca chp söz alıyor. bunun yasalara aykırı olduğunu ellerinde 10larca hukuk profesöründen konuya ilişkin değerlendirme olduğunu ve bunun valiliğe sunulduğunu söylüyor. kuranın çekilmesinin dahi suç olduğunu belirtiyor. şerh düşülmesini sağlıyorlar ve toplantıdan çıkıyorlar.

  -akp ve mhpli üyeler ile vali yardımcısı kura prosedürlerine göre işlemlere devam ediyor. kurayı çekiyor ve akp adayı çıkıyor. ittifak üyeleri ile chpden istifa etmiş olan bir başkan yardımcısı zafer pozu veriyor canlı yayında.

  -dışarıda toplanan akp seçmenleri tekbir sesleri eşliğinde eğleniyor.

  -akşamüzeri top atışı yapılıyor. top derken eskisi gibi değil. havaifişek şeklinde görüntü yok deli gibi ses var. ramazan ayında kullanılanlardan.

  süreç bu. doğrusuyla yanlışıyla adım adım yaşananlar böyle. şimdi mahkemenin nihai kararı bekleniyor. mahkeme yenilemeye gerek yok derse veya seçim bir bütündür sadece kura ile olmaz derse neler yaşanacak kim bilir.

  edit: kim gelirse gelsin beni bağlayan bir yanı yok. gelen elinde sağlam borcu olan bir belediye bulunca şok oluyor zaten. daha kuranın çekildiği gün haciz geldi belediyeye tekrar.
15 entry daha