şükela:  tümü | bugün
  • tepeden inme adamı belediye başkanı yaparsan böyle olur .

bu adamı daha çok ankaralılar tanır siyasete ankara da başladı .

çok şey anlatılır hakkında ya neyse .

zamanında shp/ chp nin ankarayı kaybetmesinin nedenlerindendir. bu ve tayfası .

şimdi de menemen i kaybettirdi
  • konum ve tekbir sesleri akıllara 1930'u getirmiştir. görünüyor ki zihniyet hiç değişmemiş. yazık.

(bkz: menemen olayı)
    (bkz: mustafa fehmi kubilay)
  • kol gibi rezalettir. chp’li yetkililerin ne yapacağını göreceğiz. akp’ye koltuk değneği oluyor asırlık parti.!
  • kura seçiminden akp adayı çıkana kadar tekrarlanmış. işte tam bir demokrat ülke örneği.

yukarı yazan yazar arkadaşlar hemen chp'ye sallamiş ama benim gördüğüm izmir menemen halkının iradesi hiçe sayılmıştır. ilk kurada chp kazanmasına rağmen geçersiz sayıp tekrar kura çekilmiştir.

ayrıca görevden alınan eski başkanı kınıyor en ağır cezayı almasını diliyorum.
  • salt çoğunluğunun olduğu meclisi kaybediyorsan örgütlenmeni ciddi bi şekilde gözden geçirmen gerekir ama kime ne anlatıyorsun demi? bi ara ön seçim olayları vardı fena değildi sanki o dönem ama sonra çok bozdu.

edit:imla
  • ne zamandır iyi partiye oy versem mi diye düşünürken kesin kararımı vermeme sebep olmuş belediyenin el değiştirme olayı. akp, ana muhalefette chp olduğu sürece lider kalacak.
  • --- spoiler ---

üç iyip’li meclis üyesinden sadece birisi akp adayına oy verdi. iyi parti adayı dışında iki de chp adayının oyu akp adayına gidince ve bir chp üyesi de boş oy kullanınca 15-15 eşitlik durumuna gelindi.
    --- spoiler ---

kaç paraya sattınız acaba oyunuzu? sizin gibi muhalefeti...
  • başlıkta yazmayan bir ayrıntı var. eşitlik bozulmayınca çekilen ilk kurayı chp adayı kazanmış. ancak yapılan kura işleminde tarafların isimlerinin olduğu birer kağıt kavanoza atılarak öyle çekim yapılmış. akpli aday kuranın bu şekilde çekilmesinin usule aykırı olduğu itirazı ile mahkemeye başvurup kurayı iptal ettirmiş. ikinci kurada akpli aday çıkmış.

ikinci kurada süpriz yumurtaların içindeki şeyden mi kullandılar, onu nasıl yaptılar acaba? en çok onu merak ettim.

şaka değil cidden böyle.