şükela:  tümü | bugün
204 entry daha
 • paragraflar dolusu edebiyat paralayacağına, iki satır olayın özetini geçseydi de okusaydım dediğim başlık.
 • (bkz: bana biraz abartı gibi geldi)

  ağızda kekremsi bir tat bırakan hikaye. hani elektrik tesisatında temassızlık olur da lamba böyle pır pır eder ya, aynen onun gibi temassızlıklar var biyerlerde ama nerde anlayamıyorsun.

  elinde t cetveli ile okula giden orta halli aile çocuğu gibi başlıyor, "avukat yurt dışına çıkman lazım dedi, ben de fransa'ya gittim" durumuna evriliyor.

  karakolda polisler "bırak bu işleri" deyince reddetmeler.. fetullah gülen yazınca ilk üçte yer alan bloglar falan aralara serpiştirilmiş.. bi durum var, bişey var ama ne..
 • aynen pampa. örgüt üyeliğinden 8 ay yatıp, tahliye edilen biri fransaya nasıl gidebiliyor? orasını anlarsam laps diye inanacağım hikaye.
 • yazarın yazısında ciddi çelişkiler ve eksik bilgiler mevcut.

  - normal bir birey, ne kadar solcu olursa olsun polislerin yaptığı; “burs veririz”, “bak bırak bu işleri seni salalım” tarzı teklifleri, hapis cezası alma garantisini geçtim ufak bir olasılığında bile reddedip davasında devam edemez.

  - zamanında sosyal medya üzerinden fetullah gülen oluşumuna oldukça sert küfürler, hakaretler etmiş biri olarak söylüyorum; normal bir birey “sadece” bu suçtan fetö’nün en aktif dönemlerinde bile bu denli helikopter kaldırıp evine baskın yapılacak boyutta ciddiye alınmaz.

  - normal bir birey, her hangi bir örgüt yardımı olmadan; hapis cezası çıkabilecek durumdayken kafasına göre yurtdışına kaçamaz. orada sığınma hakkı elde edemez.

  kısacası burada insanların hassas noktalarına değinerek olayı manipüle ediyorsun. ve muhtemelen fetullah gülen örgütü ne kadar boka batmışsa sen de o derece boka batmış durumdasın.

  yanıldığımı düşünmüyorum, eğer yanılıyorsam özür dilerim.

  ama beter ol kardeşim.
 • muhalifler, 18 yıldır akp’nin nasıl iktidarda kaldığını merak ediyorlar. görünen bunca şeye rağmen, nasıl olup da oylarının belli bir oranın altına düşmediğini anlamlandırmakta zorlanıyorlar.
  bunun cevabı bu başlık altında yazılanlarda saklı aslında.
  bu ülkede en iyi prim yapan şey mağdur edebiyatıdır. altından, dolardan, bitcoin’den bile istikrarlı prim yapar.
  bu ülkede, insanların sizi haklı bulması için mağdur olduğunuzu söylemeniz yeterlidir. hiç kimse sizden söylediklerinizin doğruluğunu ispatlamanızı beklemez. ifadelerinizdeki tutarsızlık ya da muğlaklıkları sorgulamaz. söylediğiniz her şeyi doğru olarak kabul eder ve tarafını belirler.
  ilk entrye bakın. konu bütünlüğü olan güzel bir hikaye. hikayede çok şey var ama bir şey yok: mahkeme kararının gerekçesi. ama binlerce sözlükçü için bunun hiçbir önemi yok. beyanı yeterli bulmuşlar...

  hep merak ederdim. okumuş yazmış insanlar, bunca örnek olmasına rağmen hala telefonda kendilerine ‘hesabınızı terör örgütleri ele geçirmiş. paranızı poşete koyup filanca çöp kutusuna bırakın.’ lafına nasıl inanıyorlar, diye.
  cevap bu işte: bizim insanımız için beyan yeterli.
  eğer öyle olmasaydı, yüzlerce farklı mağduriyet masalıyla 18 yıl boyunca iktidarda kalınamazdı.
 • maalesef bu ülkenin yargısı böyle çalışıyor. buna benzer binlerce karara bağlanmış dava var bu ülkede. birine suç isnat edilir ispat edilmez ise sanık bundan faydalanır ilkesi tamamen çöpe atılmış vaziyette. dalga geçen insanlara yazıklar olsun yarın aynısını yaşarsınız bence karmaya inanın götünüzden kan alırlar anca oturur ağlarasınız.
 • ben bizim ülkedeki tüm siyasal islamcilari sikeyim dediğim olay .

  dipnot ; bir kere daha tüm siyasal islamcilari susuz sabunsuz sikeyim !
 • hayat nedir? nasıl skilir? arkadaş açıkça anlatmış. ne diyelim allah kurtarsın
 • tamamini okudum ama sen haksizsin kardesim. herseyi demissin ama sucu neden yedigini dememissin. “suca meyilli” diye kucuk bir detayi cimbizla alip sanki bu yuzden 25 dene yemissin gibi intiba olusturmussun.
  boyle bir suc yokki 25 sene cezasi olsun.
  fransa'ya kacma. enteresan, fransa ve almanya gibi ulkelere kimlerin rahatca kacabildigini biliyoruz.
  gerekceli karari kisisel bilgileri saklayrak paylas ki inanalim.
 • bu bir fiction degil, bir insanin hayatinin mahvedilmesi.
  buraya gelip dalga gecenler,okuyamadim durumum yoktu yazanlar ,insan degilsiniz. sikik yaratiklar
138 entry daha