şükela:  tümü | bugün
  • al bunu al aldaki bu.
    doğruysa yazık olmuş geçmiş olsun.
  • ben bunun kitabını okumuştum.
    (bkz: der prozess)

edit: bkz
  • enteresan bir durum. tam olarak neden hüküm verildiği belli değil. suça meyilli ne demek lan ? hangi suça nasıl meyilli mesela ?
  • benim başıma gelse yurt dışına gidebilecek imkanım yok sen iyi gitmişsin dedigim yazarın hikayesi.
  • böyle şeyler filmlerde olmuyor muydu ya? insan hayatı gerçekten pamuk ipliğine bağlı hem gerçek hem mecaz anlamda. hayreti mucip.
  • gerekçeli karar falan istenir de yazardan bence gerek yok. zira türkiye'de sıradan bir olay bu.

t: doğru olmamasını umduğum.
  • üst mahkemede bozarlar diyenlere sözüm, ülkemizde kesilmiş cezanın hakkını üst mahkemede aramak, buna umut bağlamak gerçekten rulet oynamak gibi birşey.

arkadaş umarım hala yurtdışındadır ve hayatına devam eder.(yazdığı üsluptaki rahatlıktan anladığım kadarıyla durum bu şekilde) az çok ülkenin adalet sistemini bilen ben hiç şaşırmadım. umarım ayağınız ağır ceza yada tmk ile mahkemeye basmaz. gerçekten mahkemeler, kanunlar ve yargı trajik bir durumda.
  • hayretle sonuna kadar okudum. ben böyle adaletin işte.

neyse ki fransaya kaçabilen zengin bir tipsin kardeş boşver üst mahkemeden de döner.
  • en azından akıllılık edip fransa'ya kaçmışsın.
  • geçmiş olsun dileklerimi ilettiğim yazarın başına gelen elim hadisedir.

hukuktan anlayanlarımız üst mahkeme bu kararı bozacaktır demekte. eğer bozarsa ve kendisi hala yurt dışında yaşıyorsa naçizane bir tavsiyem olacak haddim olmadan.

karar bozulur bozulmaz iltica talep et. türk vatandaşlığından da çık. bir daha da buralara uğrama. değmez. hatta mümkünse karar bozulmasa da iltica talep et. senin kesinlikle bir daha buralara uğramaman lazım.

edit: adamın ne olduğunu pek takmıyorum. sadece geçmiş olsun diyorum. bazı beyinsizlerin de neden bana laf attığını anlamıyorum. direkt iddianın sahibiyle muhatap olsanız ya.