şükela:  tümü | bugün
  • sefiller romanındaki jean valjean'ın başına gelenler gibi bir hikaye okudum. ama doğru ama yanlış. doğruysa da çok büyük bir yanlış var bu işte.

(bkz: sefiller)
    (bkz: jean valjean)
  • anladım

(bkz: dhkpc)
  • eksik anlatıldığına inandığım hikaye kimse kimseye durduk yere 25 yıl hüküm vermez.
  • insanlar artik siyasi gorusunden dolayi hapse giriyor. sasirmadim o yuzden. iran olmaya adim adim ulke. eger yazdigin gibiyse gecmis olsun.
  • hikayede gizli özne gibi gizli taraf var, gizlenen taraf yani.

buradan böyle okuyunca “ergenekon kumpasına dahil edilmiş, fethullah düşmanı kemalist bir yurttaş” diye görülüyor. peki gerçekten öyle mi?

yani o sitende fettoşu “kemalist’lere, şerefli türk subaylarına, mesela veli küçüğe, korkut eken’e, engin alan’a atlantik ötesinden operasyon çeken sümüklü vaiz” olarak mı tanıtıyordun? bence hiç öyle değil :)

ama soru senin neden detayları saklamaya çalıştığın. yazsana açık açık fikriyatını, cepheni? neden? eğer öyleyse, yaz oraya açık açık burjuva devrimi, cephe, proleterya, derin devlet hesaplaşması, katil devlet falan. ki empati yapanlar gerçek kimliğini görsün, sağlıklı bir şekilde kodlayabilsin seni. bu durumda çıkan sonuç seni bu insanların gözünde türk devletine karşıtlık açısından fetö ile aynı derekeye indirir, indirebilir.

bir sözlük hikayesinde bile tarafını gizleme ihtiyacı duyarak populist ortalar yapıyorsan çok şeyetmeye değmezsin.
  • ulan heyecanla okuyordum fetö çıktı okumayı kestim :))
    arkadaşın başına gelen hukuki duruma şaşırmadım bu ülkede hukuk düşündürür biraz..
  • yazarın anlattığı doğruysa geçmiş olsun. bir hukukçu olarak, görmediğim dosya hakkında fikir yürütmem. lakin sonuç ceza bana da abartılı geldi. yazarın anlatmadığı, eksik bıraktığı kısımlar olabilir ya da serin bir hikaye denemesi olabilir. hikayeyse iyi hikaye, gerçekse kötü gerçek. senin tecrübe ettiğin kötü gerçeğin, sanat açısından iyiye dönüşmesi de hayatın bir cilvesi ne diyelim.
  • muhtemelen doğrudur. bu gözler ablasıyla mitinge gittiği için 12.5 yıl ceza alanı, mitinge girerken üzerinde pankart yakalatıp en fazla 5 yıl yatacakken ulucanlar cezaevi katliamında ölen gencecik çocuğu, çatışma çıkan köyden çoluk çocuk getirilmiş suçlandıkları örgütün adını bilmeyen 30 köylüyü, bilinen bir işkenceci polis ile ayni örgüte sokulup 3 sene yatan adamı, güçlükonak'ta annesi korucuya vermeyince örgüt kuryesi denilip az daha ömrü kararacak genç kizi, dgm hakim ve savcılarının telefonlarını dinleyecek kadar uçmuş polislerin yakalanacaklarini anlayınca yalandan düzenlenen operasyonla hayatı kararanları gördü.
    ve bunlar en kötü olaylar değiller.
    bir de burada yazılanları okumadan saydıranlar var. umarım başınıza gelmez.
  • benim merak ettiğim yazar yurt dışına yasal yollarla nasıl çıkabilmiş? böyle durumlarda yurt dışına çıkma yasağı konmuyor mu?

mahkeme kağıtları paylaşılmadığı sürece kolpa olan olay. gerçek değil troll ise böyle trollükler yüzünden gerçekten mağdur olan insanlara şüpheyle yaklaşılmasına neden oluyorsunuz, yapmayın.

edit:
    eleman pek de masum değil.
    (bkz: #17426516)
    görsel

(bkz: güler zere) bu başlığa girip arama kısmından nickiyle arayıp entrylerine bakabilirsiniz.

bana biraz dhkp-c virali gibi geldi profili ne yalan söyleyim. tam olarak neden ceza aldığını yazsa da anlasak.

edit2: imzaları değil kağıtlar da yazanı da atması gereken yazar. iddianameyi okumadan, karar kağıdını okumadan millet nasıl karar verecek?
    ayrıca elemanın blog yazıları paylaşılmıştı fakat kendisi acelece blogunu sildi. yazılar tam dhkp-c virali kokuyordu.

elemanın twitter hesabı:
    https://twitter.com/politeknick

edit3: (bkz: #118207481)
    savunmayın artık bunu.
  • vallahi bir solukta okudum. gecmis olsun kardes