şükela:  tümü | bugün
 • 31 mart'ta yayınlanacak neflix dizisi. jay asher romanı uyarlaması.

  fragman
  poster
 • selena gomez’in yönetici prodüktörlüğünü üstlendiği; spotlight filmi ile akademi ödülü kazanan tom mccarthy’nin yönetmenliğinde çekilen 13 bölümlük gençlik drama dizisinde, genç oyuncu dylan minnette’in canlandırdığı lise öğrencisi clay jensen, okuldan eve geldiği bir gün kapıda kendisi adına bırakılmış gizemli bir kutu bulur. kutuyu açtığında ise iki hafta önce trajik bir şekilde hayatına son veren sınıf arkadaşı ve aşık olduğu kız hannah baker tarafından kayda alınmış 13 kaset bulur. yeni yetenek katherin langford’un canlandırdığı hannah, her bir kasette hayatına son vermesine neden olan 13 konuyu ve kişiyi açıklıyordur. clay, hannah’ın intiharına neden olan bu 13 kişiden biri mi?

  clay kasetleri dinledikçe, hannah’nın bunları neden kendisine gönderdiğini anlayacaktır. hannah ve clay’in ikili anlatımıyla ilerleyen 13 reasons why, izleyicileri derinden etkileyen olaylarla yürek burkan bir gençlik hikayesi…

  http://dizi-mania.com/…in-resmi-fragman-yayinlandi/
 • yarın sabah netflix'de ilk sezonu yayımlanacak olan dizi. metacritic'de 8 yorumla 84 puan almış. yorum sayısı az da olsa heyecanlandırmaya yetti. iron fist faciasından sonra umarım netflix izlenebilir güzellikte bir dizi yapmıştır.

  edit: o kadar işimin gücümün arasında bir günde dört bölümünü birden bana izletmiş dizidir. vaktim olsa tüm sezonu bitirirdim gibime geliyor. zaman zaman klişeye kaçsa da oldukça sürükleyici olmuş.
 • ilk bölüm itibariyle beni kendisine pek çekemedi. büyük ihtimalle 2. bölümü izlemeyeceğim
 • bölüm isimlerinin "tape 1, side a" "tape 1, side b" şeklinde gittiği dizi. henüz ilk bölümünü izledim ama gerek hafif 80'ler göndermeleri, gerek de soundtracki sebebiyle beğendim.

  nedendir bilmem, izlerken aklıma life is strange'i getirdi.

  ekleme: az önce bir oturuşta bitirdim; sürükleyici ve oldukça etkileyici bir dizi. konusu, günlük hayatımızda pek de önemsemediğimiz ufak tefek davranışların, başkalarının hayatlarında büyük etkilere sahip olabileceği üzerine kurulu. (bkz: chaos theory)

  biraz klişe olacak ama diğer insanlara bakış açımı etkiledi desem yeridir. büyük ihtimalle, 1-2 ay sonra bir daha izlerim baştan.
 • life is strange tadinda bir dizidir.
 • ilk bölümü izledim ama devamını getiremeyeceğim. hikaye beni sarmadı.
 • başlığı görünce nedense referandum başlığı zannettim. 13 nedenle neden evet, neden hayır gibi. şu 16 nisan gelse de ebemizin mını görsek artık diyorum. başlıkla alakasızım, çekiliyorum.
 • güzel, damar dizi..
 • sabah başlayıp, an itibariyle bitirdiğim dizi.

  normalde lise dizilerinden/filmlerinden ki özellikle romantizm-yalan-entrika üçlemesini dibine kadar sömürenlerden koşarak uzaklaşırım. öylesine açıp, biraz vakit geçsin diye başladım. merak ede ede sonuna kadar geldim.

  bu dizinin içinde ve ilerleyişinde klişe, mantığa ters mevzular var. yok değil. öyle 10 üzerinden 10 bir dizi de değil. fakat bu dizide insanların birbirlerinin hayatlarında bıraktığı izler tadında anlatılmış. tabii bunu da bir genç kızın intiharla sonuçlanan yolu üzerinden yapmış.

  --- spoiler ---

  diğer yandan hannah'ın intiharına giden yoldaki 13 kişi ve olaylarda çok zorlama ve mantıksız bölümler vardı. yok değil.

  şimdi uzun uzadıya şurası mantıksız, şurası gereksiz yazarım da üşeniyorum bu saatte. onun yerine, konu ilerlesin de kız intihar etsin diye kurgulanmış gereksizlikler serisi var işin içinde.

  en basitinden dizideki hiçbir ergen ailesine yaşadıkları ile ilgili tek kelime etmiyor. hannah'ın son bardağı taşıran tecavüzü ise aşırı zorlama.

  ama itiraf etmeliyim ki the royal tenenbaums'dan sonra izlediğim en sağlam intihar sahnesine sahip bu dizi.

  ayrıca bazı konuları da 2. sezon olsun diye bırakmışlar herhalde. misal, fotoğrafçı lavuğun okulda katliyam yapmayı planlaması gibi.

  --- spoiler ---

  kısacası izleyecek daha iyi bir şeyiniz yoksa izleyebilirsiniz. tabii biraz sabrınız varsa.