şükela:  tümü | bugün
  • 31 mart'ta yayınlanacak neflix dizisi. jay asher romanı uyarlaması.

fragman
    poster
  • selena gomez’in yönetici prodüktörlüğünü üstlendiği; spotlight filmi ile akademi ödülü kazanan tom mccarthy’nin yönetmenliğinde çekilen 13 bölümlük gençlik drama dizisinde, genç oyuncu dylan minnette’in canlandırdığı lise öğrencisi clay jensen, okuldan eve geldiği bir gün kapıda kendisi adına bırakılmış gizemli bir kutu bulur. kutuyu açtığında ise iki hafta önce trajik bir şekilde hayatına son veren sınıf arkadaşı ve aşık olduğu kız hannah baker tarafından kayda alınmış 13 kaset bulur. yeni yetenek katherin langford’un canlandırdığı hannah, her bir kasette hayatına son vermesine neden olan 13 konuyu ve kişiyi açıklıyordur. clay, hannah’ın intiharına neden olan bu 13 kişiden biri mi?

clay kasetleri dinledikçe, hannah’nın bunları neden kendisine gönderdiğini anlayacaktır. hannah ve clay’in ikili anlatımıyla ilerleyen 13 reasons why, izleyicileri derinden etkileyen olaylarla yürek burkan bir gençlik hikayesi…

http://dizi-mania.com/…in-resmi-fragman-yayinlandi/
  • yarın sabah netflix'de ilk sezonu yayımlanacak olan dizi. metacritic'de 8 yorumla 84 puan almış. yorum sayısı az da olsa heyecanlandırmaya yetti. iron fist faciasından sonra umarım netflix izlenebilir güzellikte bir dizi yapmıştır.

edit: o kadar işimin gücümün arasında bir günde dört bölümünü birden bana izletmiş dizidir. vaktim olsa tüm sezonu bitirirdim gibime geliyor. zaman zaman klişeye kaçsa da oldukça sürükleyici olmuş.
  • ilk bölüm itibariyle beni kendisine pek çekemedi. büyük ihtimalle 2. bölümü izlemeyeceğim
  • bölüm isimlerinin "tape 1, side a" "tape 1, side b" şeklinde gittiği dizi. henüz ilk bölümünü izledim ama gerek hafif 80'ler göndermeleri, gerek de soundtracki sebebiyle beğendim.

nedendir bilmem, izlerken aklıma life is strange'i getirdi.

ekleme: az önce bir oturuşta bitirdim; sürükleyici ve oldukça etkileyici bir dizi. konusu, günlük hayatımızda pek de önemsemediğimiz ufak tefek davranışların, başkalarının hayatlarında büyük etkilere sahip olabileceği üzerine kurulu. (bkz: chaos theory)

biraz klişe olacak ama diğer insanlara bakış açımı etkiledi desem yeridir. büyük ihtimalle, 1-2 ay sonra bir daha izlerim baştan.
  • netflix orjinal dizisi.

ilk bölümü şu an izledim ve beni kendisine çekti. en azından kasetin arka yüzünü çevirme merakım oluştu.

hannah karakterini oynayan güzel kızımızın adı katherine langford.

imdb
    instagram
  • sonunda netflix'e para vermeme değecek bir dizi çıktı. kesinlikle şans verilmesi gerekiyor, daha önce (bkz: life is strange) oynayan varsa size de tanıdık gelecek bir çok şey
    henüz yeni bitirdim, bir dizinin beni bu kadar etkilemesini beklemiyordum. özellikle son bölümlerde artık kalbim sıkışarak, boğazım düğümlenerek izledim bazı sahneleri. o sahnelerin ne olduğunu izleyenler anlayacaktır...

--- spoiler ---

ve geriye bakıp da her şeyin nasıl olduğunu nihayet anladığımda, bir daha kimsenin beni incitemeyeceğine karar verdim...
    --- spoiler ---
  • life is strange tadinda bir dizidir.
  • ilk bölümü izledim ama devamını getiremeyeceğim. hikaye beni sarmadı.
  • başlığı görünce nedense referandum başlığı zannettim. 13 nedenle neden evet, neden hayır gibi. şu 16 nisan gelse de ebemizin mını görsek artık diyorum. başlıkla alakasızım, çekiliyorum.