şükela:  tümü | bugün
  • bir kaç dakikadır vpn harici bağlantı kuramadığımdan turk telekomdan şüphelendiğim kesinti.

3 turk telekom hattında ve yine turk telekom internet bağlantısında sorun yaşadım. vpn ile bağlantı kurulabiliyor
  • bende sorun yaşadım ama instagrama girerken sıkıntı olmadı.. kendimce bi wtf oldum
  • ilk başta whatsapp üzerinden resim alamama, gönderememe ile fark ettiğim kesinti/sıkıntıdır.

genel olarak internet de aşırı yavaş idi. sonra bir bir düzelmeye başladı. umarım patlama vs bir şey olmamıştır.
  • başladığında devlet siteleri hariç hiçbir yere girilmemekteydi. şu an yavaş yavaş erişim sağlanıyor. tüm internet database'i kullanılarak bir şeyler karıştırıldı ama nedir ne değildir bilemiyorum. ama altından temiz bir şey çıkmayacağından eminim.
  • o 15 dakikadaki borsa verileri bile yok.ülkece solucan deliğinden falan mı geçtik lan.
  • (bkz: kedidir kedi)
  • yaklaşık 10 dakika kadar süren, hem ev interneti hem telefon hattı olarak türk telekomu kullanan beni "darbe mi oldu lan" triplerine sokan kesinti.
  • sadece telefonumda hissettiğim ve şu an itibariyle düzelen sorun. evdeki internet cayır cayır çalışırken aynı routera bağlı telefonumda sıkıntı çıkması da enteresan. dns ayarlarımla alakalı olabilir pek tabi.
  • ben de allahın dağı bir lokasyonda olduğum için bana özel bir durum sanmıştım. genel bir şeymiş. şimdilik sıkıntı yok.