şükela:  tümü | bugün
 • link burada

  biliyorum, 1 gün geç kaldım. biliyorum isminin adının altında 2 kişi konudan bahsetmiş, bu yüzden başlık açmak gereksiz diyenler çıkacaktır. ancak sözkonusu yazı altında yazdıkları bence çok mide bulandırıcı. uzun yıllardır, düzenli olarak neredeyse bir kendisini takip ediyorum. son zamanlarda yaşadığı değişime inanmayı reddetsem de, tekrar tekrar okudum, acaba yanılıyor muyum diye? sonunda yanılmadığıma kadar verdim. kendisini o kadar sevmeme rağmen, değişime ayak uyduramadığını, kendini hiç geliştirmediğini, naif karakterinin diğerlerine benzemeye başladığını düşünüyorum. veya hiç öyle değildi, bilemem.
  buraları okuyorsa, kendisi hakkında yanıldığını görmekten dolayı büyük üzüntü yaşayan bir sürü insan olduğunu bilmesini isterim. kendisi dışında herkes gibi olmaya çalışması bence en büyük hatası. kendisi olsun yeter. ve kocaman bir camiayı, insanları bu kadar kolay kirletebildiği için de, özür dilemeli. veya buna gerçekten inanıyorsa da, yazısının içine ince ince serpiştirerek değil, ortaya çıkıp açıkça, hamzaoğlu iyi niyetli değildi desin.

  galatasaray-antalya maçı ile ilgili yazının ilgili bölümü;
  " peki geçen hafta malatya gibi ligin en dirençli takımlarından biri karşısında göğüs göğse çarpışan, son ana kadar savaşan ve rakibini farklı yenmeyi hak eden antalya’ya ne oldu da, istanbul’da bu kadar çaresiz kaldılar? sanırım bu sorunun cevabını en iyi hamzaoğlu bilecektir, zira sol açıkta sakıb tercihini yaparken ne düşündü, onun açıklaması lazım bunu... acaba neden malatya’ya karşı güzel bir oyunla kazanan takım böyle radikal biçimde değişir? neden orta sahadan zeki, santrfor arkasından deniz kesilir ve sol açığa orijini sol bek olan ve asla daha fazlası olamayacak sakıb konur? antalyaspor ilk 40 dakikada hem topla hiç oynayamayıp, hem de nasıl olur da kontra ataktan 2 gol yemeyi başarabilir?"
 • ülkenin en potansiyelli spor yazarlarından birinin, takım kim olursa olsun, niyetini bu kadar bozup bu yorumlara girebilmesi üzüntü verici. özür değil, özürler dilemelidir.
 • gercekleri soyledigi icin ozur dilemesi gerektigini dusunenleri ortaya cikarmis yazi. adam gibi yazmis helal olsun. eski gs’li teknik direktorlerin cektigi peskesten illallah geldi.
 • okumuyorum.
 • paranoyak mısınız oğlum ne var adamın bu yazısında? hamza'yı eleştiriyor adam takımı hiçbir reaksiyon veremediği için eleştirmesin mi? gs'yi de övüyor aynı paragraf içerisinde. yeminlen kafayı yemişssiniz siz, işiniz zor.
 • göte göt deyince birileri hemen titremeye başlamış.

  maç öncesinde kendi takımından çok galatasaray'ı konuşan hocanın çıkaracağı takım bu olabilirdi ancak. hala bu maç bahislere nasıl kapatılmadı ona şaşırıyorum.
 • (bkz: ad hominem)
 • (bkz: #74191833)

  bilgisizce manipulasyon amacıyla yazılan net yazıdır. ben meleke'yi onu sevmeyen yazarlara karşı savunmuş biriydim, bazıları benden daha ileri görüşlüymüş bu herifin sinsiliği ve düzenbazlığı hakkında. o yazarlara haklılığını belirten mesajımı da attım, haklıylarmış diye. gerçekten tebrikler onlara! iyi niyetli yaklaşmamak lazımmış böylelerine!

  bir spor yazarı zeki'nin sakat olduğunu, sakıb'ın önceden hamza tarafında sol bek olarak sahaya sürüldüğünü bilmeyip, aynı soruları aykut kocaman için falan sormuyorsa art niyetlidir. art niyetli değil diyelim, o zaman bu adamın işini iyi yapmadıgını ve medyayı takip etmiyor diye yine eleştiririm. spor yazarısın sen! sen bunları bilmeyip, yanlışlar üzerine yazı yazamazsın! kazandığın para haksız para! ekşisözlük'te bir sürü spor yazısı yazanlar var, onlara verelim parayı onlar yapsın spor yazarlıgını. en azından kimin sakat, cezalı olduklarını takip ediyorlar. twitter'da kendisi, kendisi hakkında küfürsüz hakaretsiz yazanlara da engel basıyor!

  tez: eski gsli td'ler gs'ye yatıyormuş. gidin ispatlayın belgelerle. iftira atmak kolay. mesela renkliler dediğiniz ve içinde trol olanlar da rıza, şifo yatıyor diyor, ama gidip ben bir spor yazarının rıza ve şifo'nun beşiktaş'a karşı niye böyle kadro çıkardın açıklama bekliyorum diyen spor yazarını okumadım. (varsa da yollayın linkini, aynı iftirayı atan o yüzsüzlere de yazalım)

  3 hafta önce, 2 yıl önce yazdıgı terim balı yazısını tekrar paylaşması ve dün de hamza'dan açıklama beklemesi tesadüf falan değil. yazı da ne varmış paranoyak mısın diyenler biraz empati yapsın.

  tekrar tanım yaparsak, iğrenç, manipulasyon amaçlı, sinsice yazılmış ve passat medyasında yayınlanmış spor yazısı.

  not: bu yazıyı savunan beşiktaşlılar, alın bir gs'linin fb maçından sonra yazdığı entriyi okuyun :(bkz: #71024342)
  malum yazdıgı yazıyı hatırlarsın, şimdi tekrar hürriyet'in sayfasına girmeyeyim.
 • bizim eski oyuncuların (samet aybaba, m.özdilek, özellikle rıza çalımbay adam sezonda sadece beşiktaş maçlarına çalışıyor) çalıştırdığı takımlar beşiktaşa karşı genelde sezonun maçını oynarlar bize karşı.

  ama nedense özellikle bu hamza'nın takımları gs nin hep en kolay maçları olur. akhisarı çalıştırırken gs en kolay maçlarını hep bu takıma karşı oynardı. sen tr nin 3 büyüklerinden birine karşı deplasmanda defans çizgisini orta sahaya çıkarıp pozitif futbol oynamaya çalışmak bahanesiyle oynatırsan (her maç böyle oynasınlar canımı yesinler) 3 lük olursun hemen. ben de buna hatır şikesi derim.

  uğur meleke özellikle ikinci paragrafı objektif kalabileyim diye yazmamış keşke ekleseydi yazısına.
 • fetö pardon g*latasaraylıları kudurtmuş yazı.

  kendilerini aklamak için ‘’boşoktoşlo toknok doroktorlor da yopto somot oybobo yopmodo doyo pot şoşo yoğdordonoz’’ diyorlar bir de. bakın olayın beşiktaşla hiçbir alakası yok. beşiktaş’a karşı nasıl bir eziklik nasıl bir travmaysa bu.

  allah kimseyi g*latasaraylı omurgasızlığının pençesine düşürmesin. aq ezikleri sizi.