• bu kadar ortada geçen bir maçta 3-0'lık skor şaşırtıcı oldu. iki takımın sakatlık kaynaklı ciddi eksikleri var, ama dortmund bu durumdan daha çok etkilenmiş göründü. piszczek, weigl, reus, alcacer... neredeyse takım iskeletinin yarısı yokken dortmund vasat bir takım görüntüsü verdi. guerreiro ve philipp de favre'den kesik yediler, tam kürdan dikilmiş oldu. ömer-zagadou ikilisi de çok sırıttı. son golde kamil gibi llorente'yi paylaşamadılar. totthenham tam anlamıyle tekik direktör takımı. kim eksik olursa olsun sahada olan her oyuncu mutlaka verim veriyor. verthongen gibi stoperliği kamyondan hallice bir adamı kanatta gol ve asist üreten bir oyuncu olarak görüp şaşırmıyorsak bu sebeptendir. rövanş yalan oldu ilk maçtan. bu turun çekişmeli ve zevkli geçeceğini düşünüyordum. alman-ingiliz eşleşmelerinde ingiltere hanesine +1 yazabiliriz şimdiden.
  • son heung min‘in attığı golle ev sahibi ekibin öne geçtiği şampiyonlar ligi mücadelesi.

edit: 82. dakikada sahanın yıldızı jan vertonghen‘in attığı golle skor 2-0 oldu.
    edit 2: anam coştu bunlar. fernando llorente, 3-0.
  • 2 takımın da kurtarıcısı bugün maçta yok.sabaha kadar oynansın berabere biter.
  • dordmund bebeleri dersini almıştır. bence bu çocuk çoluk almanya da da şampyon olamayacak bayern e hediye edecekler yine şampiyonluğu..
  • tottenham'ın ikinci yarıdaki oyunuyla dortmundun içinden geçtiği mücadele. vertonghen 1 asist ve 1 gol ile oynayarak maçın adamı olmayı hak etti, özellikle 2. yarıda nefis oynadı.
  • tottenham'ın yine yokluğa meydan okuduğu maç olmuştur. come on you spurs!
  • 2’den 1 kokan maç. oynamaya son vermeseydim bir 50 lirayla şansımı denerdim.
  • iki takımın çok kontrollü ve sıkışık bir oyun oynadıkları maç. öyle ki insan "bunlar 15'e 15 mi oynuyorlar" diye düşünüyor bazı pozisyonlarda.

eğer ikinci yarıda da takımların bu anlayışı değişmezse uzaktan şut, veya büyük hata dışında maçta gol olacağını sanmıyorum.

edit : bu maçın üst olacağını hiç ummazdım. tottenham ikinci yarıda üstündeki ölü toprağını attı ve borussia'ya sahayı dar etti. 90. dakikaya 3-0 giriliyor.
  • dortmund çok deli takım. bayılıyorum böyle sistem takımlarına. şu gençlere bak nasıl da özgüvenliler
  • maçın hakemi tottenham’lı topçuların sert müdahalelerine ses çıkarmadığı maçtır. en az 2 pozisyon sarı kartlık net faulleri vardı tottenham’ın ama es geçildi. keza dortmund’lu oyuncunun vertomgen’e köşe çizgide yapmış olduğu müdahale de net fauldü ama hakem onu da çalmadı tabii ki. koskoca şampiyonlar ligini, süper lig hakemlerinden daha kötü bir hakem tarafından yönetiliyor resmen.

dortmund daha derli toplu oynuyor ama tottenham tabii ki ev sahibi olmanın avantajıyla daha baskılı. bence iki takımda gollü beraberlikle maçı bitirir gibi duruyor.
hesabın var mı? giriş yap