şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 16 gün boyunca maruz kaldığım sinir harbi sonucu açmaya karar verdiğim rezalet başlığı.

28 ocak'ta türknet'e abonelik için başvurumu yaptım, hiç vakit kaybetmeden belgelerimi gönderdim. bugün tam 16 gün oldu ve aboneliğim istanbul'un göbeği üsküdar'da hala başlatılamadı. bütün bu 16 gün boyunca hep yuvarlak cevaplarla müşteri hizmetleri tarafından oyalandım. en sonunda bugün bu tutumdan sıkıldığımı söyleyip net bir tarih talep ettim. 48 saat içerisinde abonelik işlemlerinin tamamlanacağını söylediler. bunun üzerine ben de eğer işlemler tamamlanmazsa modemimi iade alıp, aboneliğimi sonlandırıp sonlandırmayacaklarını sordum. müşteri hizmetleri de aboneliğin tamamlanmayacağını biliyor olacak, modemi alalı 14 günü geçtiği için iade alamayacaklarını söyledi. bu tutum üzerine ben de 375 tl aldıkları modem parasını yakıp, aboneliğimi iptal etmelerini istedim. modem de şu an evde kargo kutusu bile açılmamış olarak evde duruyor, türknet gelecek de internet bağlayacak diye bekliyor garibim. anlaşılan daha çok bekleyecek.

bence en büyük rezalet de bütün bu 16 gün boyunca bir kez olsun türknet tarafının yaşadığım durumla empati yapmaması, bir kez bile özür dilememesi. benim işim internet sağlamak olsaydı ve ben müşterime 16 gün boyunca internet bağlayamasaydım benim yüzüm kızarırdı açıkçası. türknet ise anca belki bir iki gün daha oyalarız diye modeminizi geri alamayız kartını oynuyor. ne diyeyim modemden kazandığınız üç kuruş ihya eder inşallah sizi. şu ülkeye adam gibi hizmet veren bir internet sağlayıcısı geldiğinde çok arayacaksınız o üç kuruşu.