şükela:  tümü | bugün
  • şuradaki açıklama ile tff'in ne kadar kirli olduğunu ortaya koymuştur.

ifab kararını açıklayamayan, var kayıtlarını açıklayamayan, resmen birilerinin orospusu olmuş türkiye futbol fetörasyonu'na sağlam bildiri niteliğindedir.

gerizekalılar için edit: burada hakem hatası yok kural hatası var. maç 1-1 iken yapılan bir kural hatasından dolayı gol yiyoruz ve maç 2-1 bitiyor. kural hatası direk sonuca etki etmiştir.

(bkz: beşiktaş düşmanlarının anasını sikeceğiz)
  • beşiktaş düşmanlarının anasını sikeceğiz diye nihayete erseydi daha bi' anlamlı olurdu ama olsun bu da olumlu..

bir sonraki açıklamada mutlaka şu ibareler de bulunmalıdır; bu şahısların gördüğünüz yerde yüzlerine tükürün.. ha bu arada, geçtim tarih boyunca süre gelen hırsızlıkları, sadece son 2 sezonda beşiktaş'ın defalarca hakkını yiyen namussuz diğer taraftarların utanmadan arlanmadan, siz bizim hakkımızı savunmadınız diye çıkışlarına da aldırmayın, onların da suratına tükürün diye de eklenmelidir..

sanırsın bu namussuzların bir tanesi, dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir şekilde daha 2 sene önce maç tekrar ettirmemiş bir diğeri de bir hakemin yarınlar yokmuşcasına -ki yarını olmadı, hakemliği bitirildi- sergilediği yönetim sayesinde daha geçen sene şampiyon olmamış..

insan gerçekten hayret ediyor, bu nasıl bir pişkinlik nasıl bir arsızlık? sanki bütün bu bu rezillikler yaşanırken büyük bir keyifle adaletsizliği savunan, üstüne de bu kepazeliklere isyan eden beşiktaşlılara ağzına gelen her türlü küfürü eden bunlar değildi..
  • fenerbahçe hak aradığında gelip ağlama vs yazan beşikçik fanlarına soralım niye ağlıyorsunuz :d?

(bkz: ayarını bozduğun kantar gün gelir seni tartar)
  • "süper lig cemil usta sezonu'nun 19. haftasında göztepe a.ş. ile oynadığımız ve tüm kamuoyunun kural hatası olduğu konusunda hemfikir olduğu maçın ardından, bu konu ile ilgili itirazımızı türkiye futbol federasyonu’na yapmıştık.

tff yönetim kurulu ve mhk anlam veremediğimiz şekilde bu konu ile ilgili karar alma sürecini uzatmış ve futboldan popülarite anlamında nemalanan tff yöneticileri kendi çıkarlarını düşünmüş, yeniden bu kirli düzenin kurallarına biat etmiştir.

futbolu yönettiğini sananların bu kararı, ligimizin son zamanlardaki değer kaybının ve sporseverlerin stadyumlardan uzaklaşmasının en belirgin örneklerinden biridir.

türk futbolu karanlık bir uçuruma doğru sürüklenmeye devam etmektedir. federasyon ve merkez hakem kurulu, kuralları bilmeyen hakemini korumuş, futbolumuzu kirleten bu düzenin devamı için beşiktaş camiasını karşısına almayı tercih etmiştir. bu karar diğer hakemlere de oyunu #kuralınagöre yönetmeseniz de olur mesajını vermiştir.

merkez hakem kurulu, kural hatası yapan hakemini bir hafta aranın ardından gençlerbirliği – trabzonspor karşılaşmasına atamış ve söz konusu hakem o karşılaşmada da skandal kararlarına devam etmiştir. kurulun, sebep olduğu bu skandallara dair bir açıklaması var mıdır?

futbolumuza kağıt üzerinde yön veren iki büyük kurum, tüm çıplaklığıyla açık olan bir olay hakkında ortak kanıya varmakta zorlanmış ve konuyu ıfab’a taşıma gereksinimi duymuştur. maçta kural hatası olmadığı sonucuna varan tff, bu kararı neye göre vermiştir? elli hakem ve gözlemciden oluştuğu söylenen kontrol uygulamasına kural hatası ile ilgili görüş sorulmuş mudur? tff, ıfab’dan gelen tavsiye kararı ile mhk'nin kendilerine ilettiği kararı kamuoyuna açıklayacak kadar cesaretli midir?

futbol tüm dünyada gelişimini hızla sürdürürken, ülkemizdeki ahbap-çavuş ilişkilerinin yarattığı futboldaki adaletsizlikten utanç duyuyoruz. ne yazık ki ülkemizde futbolu yönettiğini sananlar hataları örtbas etmeyi hatalardan ders çıkarmaya tercih etmektedirler.

beşiktaş jimnastik kulübü, bu oyunun bir parçası olmayacak ve oyunu bembeyaz çizgiler ile çizilmiş sahada, #kuralınagöre oynatmayı beceremeyenleri korumaya devam edenlere karşı daima dik duracaktır. beşiktaş; yönetimiyle, sporcusuyla ve taraftarıyla bir bütün halinde elde edeceği başarılarla önünün kesilemeyeceğini herkese gösterecektir.

beşiktaş jk"
  • tarihi bir açıklamadır.

adaletin, hukukun bittiği bir noktada sadece bir spor kulübü olan beşiktaş için değil aynı zamanda türkiye için de bir adalet çığlığıdır.
  • beşiktaşın hakkı yendi. tff'nin verdiği kararı doğru bulmuyorum. sizi savunmak istiyorum ama nedense aklıma bunlar geliyor vazgeçiyorum.

(bkz: 28 kasım 2018 kulüpler birliği açıklaması)
    (bkz: hakemler de insan hata yapar)
  • tff yönetenler için "beceremeyenler"... gibi bir benzetme yapılmıştır açıklamada. gerçek şu ki, becermek istemiyorlar.... bu açıklamalar artık karın doyurmuyor. üç f kuralını işletemezseniz insanlar ciddi huzursuz olur ve kaos kol gezer.
    bir fenerbahçeli olarak, bu işi kuralına göre oynanmayacaksa maçlara çıkmanızın bir anlamı yok. bu kurallar kime göre meye göre uygulanıyor? fiili olarak bjk-fb iki maça çıkmazsa herkes şapkasını önüne koyar.
  • bir şey olmayacak açıklamadır tff nin arkasında belli ki siyaset var o yüzden biz birbirimizi yemeye devam edicez.
  • acaba ne ceza verilecektir, merak ettiğim açıklamadır.

bunun 10'da biri hafif açıklamalarına yağmur gibi ceza yağdırıyorlar diye biliyorum.

imza: cimbombomspor