*

şükela:  tümü | bugün
  • başlığın tam hali: çekilmesi gerekliliği olmalı da karakter işte. ayrıca gene renkliler üşüşmüş :)

tff'nin 13 şubat 2020 tff'nin göztepe beşiktaş maçı kararındaki "kural hatası" yoktur kararı ve benzer pozisyonlarda ağır tahrik altında quaresma'ya 5 maç elneny'e 3 maç ceza verilirken alexander sörloth'un bir maç ceza alması ile kesinlikle yapılması gereken eylemdir. zamanında quaresma'nın 16 maç ceza alması diye yazmıştım 310 favori almıştı.

şu kadar zamanda değişen bir bok yok. ifab kararı var deniyordu mesela. ona rağmen bu karar alınmışsa zaten durulması hata.

haa bana kalsa zaten en az 4 maçta 11 penaltısı verilmeyen takım olarak yapılması gerekiyor. orada bir tane video var. o videoyu izleyip "sen haksızsın ibne" diyecek adam bulamazsınız. ama izleyen yok.

şimdi ben bunu yazdım. renkli yavşak taraftarlar ve renkli yavşak medya hemen algıya başlayacak çünkü yıllardır bunu başarıyla yaptılar ve bizim bir kısım aptal taraftarı da kendi taraflarına çektiler. işte bu renkliler ve bizim bir kısım aptal taraftarla bütün derdi takipçi kasmak olan bjk'li fenolar hariç herkes bunun yapılması gerektiğini biliyor. ama o bizdeki aptal taraftar ve çakma bjkli fenolar "hakkımızı sahada aramalıyız", "hakemi de yenmeliyiz", "tffyi de yenmeliyiz" gibi aptalca şeyler söyleyecek. lan dallama, diğer takımlar hakem desteği alırken ben neden hakemi de yenmek zorundayım diye düşünsene? ama yok. yılların verdiği eziklikle bunu yaparlar.

biz bunlarla baş edemeyiz. normalde bu taraftarın çoktan tffye yürümesi lazımdı. ama yapamadılar. yapmazlar. çarşıyı da pasifize edip oturdular. sonra tabiki adnan aybaba haklı olarak çıkıp bizi eleştirir. fenerbahçe kocaman yürüyüşler yaparken biz anca izledik. ya suçsuzsa çıkarlar falan takıldık. quaresma tahrik altında tekme atınca "atmayacaktı" dedik. atiba çizgiye bastı diye ikinci sarı yerken bile bir kısım aptal taraftar atibayı suçlamıştı lan.

kısacası bizim yönetim bitik. taraftar bitik. futbolcular elinden geleni yapmaya çalışıyor ama sahada ne kadar isyan edebilir ki? kırmızı görecek kadar itiraz etse gene bizim taraftar adamı yiyecek.

neyse. hak aramamızı ağlama olarak nitelendirecek hıyarlar olacaktır. ama unutmayın;

hak verilmez, alınır.

4 maçta 11 penaltısı verilmeyen takım izleyin. ondan sonra tiyatro izlemek istiyorsanız devam edersiniz.
  • sen haksızsın ibne
  • beyler... beyler... çoğunuz amasyalı, niğdeli, siirtli. yapmayın hayatında istanbulu dahi görmemiş insanlar milyon liralar kazanan adamlar için canınızı sıkıyor yapmayın etmeyin. bırakın fanatikliği ali koçunu mustafa cengizini yapmayın. bir düzine yazı yazmış buna birsürü cevap gelecek. ülke olarak birsürü derdimiz tasamız var zaten yapmayın amına koyayım futbolunun yapmayın.
  • bu gidişle zaten ligde bir trabzonspor bir galatasaray kalacak iki takım ayda bir maç yapacak en çok kazanana kupayı verecekler.
  • çok doğru bir karar, jimnastik ligine geri dönmelisiniz.
  • işsiz bir taraftarın olmamış bir olayı olmuş gibi göstermesi olayı.
    futbolu bu kadar önemsemeyin. boş ver kardeşim kime ne ceza verilmiş. izle geç. bırak bunları beşiktaş düşünsün. gelmiş buraya 1 sayfa yazı döşemiş.
    ayrıca başlığı böyle açanlara da ayrı gıcık oluyorum.
  • ligten çekilmesi yetersiz kalacak eylem. ülkeyi terk etsinler.
    nasıl taraftarlarsınız siz?
  • insaf biraz edep ya. hala ağlıyorlar. yuh. ya ulan bu kadar da .... olmaz. hayırdır ya bu sene en çok ağlayan şampiyon mu olacak da haberimiz yok? bütün bizanslılar ağlıyor bu yıl.

tanım: (bkz: yav he he)
  • dikkatimi çeken bu ligden çekiliriz numayişini sadece şikeci kuş kadroları yapıyor. adamların derdi adalet falan değil. adamlar kayılırmak istiyor. zira alışmış şikeye ve şikeli yaşama. hep öyle olsun istiyorlar. olmayınca da ver elini bilimum ağlama ve numayiş...
  • olmayacak durumdur. neden derseniz kendimizden biliyorum.

not : alexgücü

burada beşiktaş haklıdır haksızdır mevzusuna girmiyorum. konu o değil çünkü. bunu yapacak kıç hiçbir takımda yok. keşke olsa ama yok.