şükela:  tümü | bugün
80 entry daha
  • tekrar yukarıya çıkartmaya değer bir durum. sendika haktır.
  • bayrak, millet, vatan, din, kurak, kanun, kitap, vs. vs. yok. tek gerçek var: ezilen ve ezen sınıf. ikisinden birindesiniz. ve dünyanın bir başka yerinde sizin gibi emeği sömürülen birinden farkınız ancak kültürel, dilsel fark olabilir. marx öleli 136 yıl olmuş hala fikirlerinin rasyonelliği tanrının kırbacı gibi şaklıyor.
  • işçiyi sömüren işvereni kollayan sistemin şerefsiz polisi işbaşında
    ulan polisliğin anasını siktiniz eskiden polis görünce mutlu olurdum şimdi tiksinerek bakıyorum
  • sendika haktır
  • anayasa tarafından korunan sendikal hakları gasp edilen arkadaşlarımızdır. haklı mücadelelerinde sonuna kadar yanlarındayız.
  • "fabrikada çoğunluğu sağladıktan sonra, patronun baskıları artmaya başladı. tuvalet molaları bir gün için 20 dakikaya indirildi."

"her fırsatta hakkımızda tutanak tutulmaya başlandı. başta 17, sonrasında 85 işçi işten çıkarıldı. bizde yapılan bu haksızlıklara karşı üretimi durdurduk. 4 gündür buradayız, ayrılmayacağız da"

sendikalı olduğu öğrenilen işçilerin hakkında 8-10 tane tutanak tutulmuş.
    anayasanın 51. maddesi (işçinin sendikal hakkı) görmezden geliniyor.
    sorgulamayan, hak aramayan ve boyuna çalışan emekçi istenmesine sitem eden işçiler mevcut.

tanım: emekçilerin en tabii haklarından biri olan sendika üyesi olmasının bedelini ekmeği ile ödemesi rezaletidir.

"herkesin sahanında et kaynar, işçinin sahanında dert kaynar."

sendika haktır!
  • patronun eline sağlık.
    size işçilerin hepsinin sendikalı olduktan sonra yapacaklarını söyleyeyim;
    - ilk fırsatta işi durdurma kararı alıp patronun tepesine çöküp işi baltalayacaklardı.
    - patronu normal piyasa şartlarının 2-3 katı maaş vermeye zorlayacaklardı.

ito klit yabancılara satıldıktan sonra bu şımarık işçiler maaşları çok iyi olmasına rağmen %38 zam isteyerek işyerini greve götürdüler ve 1 ay üretim yaptırmadılar. sendika başkanı çıkıp "istediklerimizi alana kadar istersek 6 ay iş yaptırmayız " diyerek şımarık beyanlarda bulunuyordu. elin oğlu ne yaptı? üretim devam etmesi için istediklerini verdi sonra 9 ay sonra işçiler fabrikaya geldiğinde fabrikanın polonya'ya taşınmış olduğunu gördüler ve götlerine bir güzel girdi şımarıklıkları.

burada iş yeri hiç kuramayacak adamların sol elini kaldırıp "sendika haktır" demesine bakmayın. işçilere yüz veren götünü avuçlar türkiye'de.
  • anlıyorum ki iki tane işçi çalıştırıp kendisini patron sananların bol bol atıp tuttuğu bir başlık haline dönüşüyor burası. işçi masrafı karşılayacak götünüz yoksa kendiniz çalışın çıkıp her yerde ağlamayın.
    genelev patronunun vergi rekortmeni olduğu ülkede kimse ben patronum diye gezmesin. komik oluyor.
    umarım arkadaşlar başarıya ulaşır haklarını alırlar.
  • mesleğe bağlı örgütlenme suç değildir. en kısa sürede işe iade edilirler umarım.

patron kalleş, işçiler kardeş.
  • işçiler mağdur durumda.

edit: sırf gündemde dursun diye girdim entry'yi.
6 entry daha