• m 7.1 olarak belirlenen deprem. japonya ölçeğinde 6 güçlü olarak belirlendi.
  • 1 yıl önce olmuş deprem hakkında başlık açılmış gibi yada hızlı olma kaygısıyla yanlış yazılmış.
  • --- spoiler ---

pasifik ateş çemberi üzerindeki japonya'da yerel saatle 23.07'de şiddetli bir deprem meydana geldi.

7.1 büyüklüğündeki depremin merkez üssü, namie kentine 98 kilometre uzaklıkta.
    --- spoiler ---
    kaynak

japonlara geçmiş olsun.
  • bir video bırakayım.
    twitter linki

geçmiş olsun. umarız kimselerin canı yanmaz

edit: tsunami alarmı vermişler.

twitter videoları
  • japonya gibi gelişmiş ülkelerde bu tarz depremler olunca korkmuyorum. gerek binaları, gerek ekipleri olsun, büyük depremlere karşı minimum kayıpla çıkmayı biliyorlar.

fakat gene adettendir, umarım can kaybı yaşanmamıştır.
  • ilk önce tsunami uyarısı verilen, sonra uyarının kaldırıldığı depremdir. yerin 60km derinliğinde gerçekleşmiştir.

edit: tsunami uyarısı kaldırıldığına dair kaynak eklendi.

kaynak
  • bir kere daha göreceğiz ki öldüren şey deprem değil binalardır...
  • uzun salladı. tokyo'da magnitude 5 gibi hissettik sanırım. ilk defa japonya'da deprem sırasında dışarı çıkmayı düşündüm hatta kapının önüne kadar çıktım ve deprem anonsu duydum. şu an fukushima'da tsunami tehlikesi yok gibi görünüyor.
  • tokyo’da da şiddetli bir şekilde hissedilen deprem. mutfakta bir iki eşya düşmüş ve çekmeceler açılmış ama onun dışında bir şey yok bizde. dışarıda tek tük ambulans ve itfaiye sirenleri vardı ama o da bitti gibi.
  • mağduru insanlara geçmiş olsun.
    umarız herhangi bir kayıp yoktur.
hesabın var mı? giriş yap