• https://www.youtube.com/watch?v=zcsvyvqi1eu

japonbu isimli youtube kanalı canlı yayın esnasında bu depreme yakalanmıştır.
  • sadece japonya ile türkiye arasındaki farkı görmek istiyorsanız şu videoyu bakabilirsiniz.

bizde çığlıklar kopar, bağırışmalar, ağlaşmalar vs olur. japonya'da ise bu sıradan ve normal bir şeydir. evet 7.0'lık izmir depreminde bizzat gördüm, 7.1'lik japonya depreminde de görüyoruz. bu sadece insanlardaki depreme hazırlıkta ne kadar başarılı olma konusunda bir konu. bina yıkılması ve hasarı bakımından olaya bakarsak adım gibi eminim ki japonya'da sıfır binalarda hasar yoktur, yeni yapılmış binalarda da yıkılma yoktur.
  • tsunami alarmı verilmemiştir. sendai şehri etkilenmiştir. japonlara ve japonya'yı istila eden karadenizlilere geçmiş olsun diyoruz.
  • japonya eksisözlük türevlerinde bile bu kadar entry girilmediğini düşündüğüm deprem. adamlarda bence haber değeri bile yok.
  • izmir depremine sebep olarak zinayı gösteren, tekirdağ'ın çerkezköy ilçesinde oturan m.b.k. adlı zır cahil deli gibi, depreme maruz kalmış kendi vatandaşlarına yardım edeceğine nefret kusan vatandaşları olmayan ülkede meydana gelmiş deprem.

başlık altında da okunacağı gibi, m.b.k. gibi insanlıktan çıkmış heriflere (bir de çok dindar bir kadın vardı aynı kafada o ne oldu?) değil de bilime inanan ülkede ya hiç ya da çok az bir kayıpla atlatılan deprem olmuştur.

mbk yeni yerinde
  • ne de güzel haber olmuyor.
hesabın var mı? giriş yap