şükela:  tümü | bugün
 • ekşi sözlükten ve dorduncu sourtimes hipergigantik zirvesideki ortamlardan bahseden nickini açıklamayan bir suser'in* yazdığı gazete eki.. internetten** de ulaşılabilinir bu yazıya..
  (bkz: basında sourtimes)

  http://www.radikal.com.tr/…002&ek_tarihi=13/07/2002
 • bahsi geçen yazı aynen budur;

  ------------------
  şehir sokaklari

  ekşi'nin tatlı partisi
  arkadaş muhabbetlerinde, hatta basındaki kimi yazılarda ekşi sözlük'ün adı sık sık geçer oldu. belki çoğumuz adını yeni duyuyoruz ama yeni bir şey değil bu. 15 şubat 2002'de 3 yaşına girmiş olan (o derece yani) sözlüğün şu anda 3 bin 655'i aktif olmak üzere 3 bin 939 yazarı var. bu sözlük yazarları (suserler) arasında kimi ünlüler, sözlüğün içine sızan ajanlar, sizin amca oğlu, hatta babanız bile yer alabilir. ancak eşkalini belli etmekten çekinmeyenler ve diğer yazarlarla tanışmak, kaynaşmak niyetindekiler zirveler aracılığıyla buluşuyorlar. bunlardan sonuncusu da 7 temmuz gecesi, sözlük yazarlarından mengus'un organizasyonuyla dulcinea orman bahçe'de gerçekleştirilen dördüncü sourtimes hipergigantik zirvesi idi.
  şu ana kadarki zirveler arasında katılımın en yüksek oranda olması beklenen (galiba öyle de oldu) aktiviteye 133 suser katıldı (kaynak için bkz: dorduncu sourtimes hipergigantik zirvesi/71). yakalara 'iğnelenen' (o kadar kusur kadı kızında da olur) etiketlere takma isimler (nick'ler) yazıldı ve tanışma faslı başladı. hoş, hava karardıktan sonra etiketler okunmaz olsa ve kimileri çareyi ister istemez tanıdıklarla takılmakta bulsa da sıcak bir hava hâkimdi zirveye. mekân özellikle de içki stokları göz önünde bulundurulursa, suserlere yet(e)medi. yine de dulcinea orman bahçe'nin yaz geceleri için ideal bir eğlence yeri olduğu söylenebilir. reklamı bırakıp, zirveye dönersek: sözlük yazarlarından haythuyt'un dj'lik görevini devralmasıyla kulağa nostaljik tatlar çalınmaya başladı. hava da karardıktan sonra sözlükçüler kâh '80'ler, kâh '90'lardan gelen klasiklerle ateş etrafında dansedip kurtlarını döktüler.
  gecenin sonuna gelindiğinde kimse kimseyi yalnız bırakmadı, beraber dönüş planları yapıldı. hatta bazı gruplar zirve eğlencelerine taksim'de veya evlerde devam ettiler. taze suserlere ve sözlüğün artık kaşarlanmış popüler isimlerine bir arada ev sahipliği yapan zirve, liselerin pilav günlerini anımsatacak (hatta aratmayacak) bir birlik ve beraberlik duygusu taşıyordu. kısacası mekân idare eder, insanlar süper, eğlenceyse son derece tatmin ediciydi.
  bir suser
  -------------
 • mekani idare eder bulmu$ insanlari cok begenmi$ ustune bir de tatmin olmu$ suser'in yazdigi yazi.
 • (bkz: bir suser)