şükela:  tümü | bugün
  • evet tarihi yanlis yazmadim. olay 2005'te geciyor. peki ben neden simdi yazdim? cunku o zamanlar burada yazar degildim ve biyle rezaletleri bildirecek yerim yoktu. ayrica o zamanlar 16 yasinda ergenin tekiydim.

rezalete gelecek olursak, 2003 ya da 2004 yilinda aldigim ilk bilgisayarim vestel marka bir masaustu pc idi. o zamanlar kasanin kapaginda bir etiket olurdu "bu etiketi sokerseniz bilgisayariniz garanti disi kalir" yazili. ben de oyunlari yuksek goruntude oynamak icin bir ekran karti almistim ve garanti bozulmasin diye de vestel servisini aramistim. telefondaki kadin biz bir ekip yonlendiririz demisti. 2 gun sonra ben is yerinde calisirken eve gelen budak elektronik calisanlari kasanin bandi kopartip bu olmaz bunun bilmemnesi olmasi gerekli deyip kasayi aynen geri kapatiyorlar. ben ekran kartini geri gonderip yenisini siparis verdim. o arada 2 gun sonra pc mavi ekran vermeye basladi. format gerekliydi. cdleri takip format atmaya calistim olmadi enteresan sorunlar cikti. tekrar servise budak elektronik'e goturdum, hard disk yanmis yenisini takmamiz lazim ama siz bandi kopardiginiz icin 150tl ucret almamiz lazim gibi bisey soylediler. anlattim durumu ekran karti degistirmek icin eve gelip sizin calisanlardan birisi kopardi hatta koparan kisiyle ablam ayni okuldaydi sizde staj yapiyomus dedim. cagirdilar cocugu "yok ben koparmadim size de hic gelmedik hatta" dedi. madem gelmedin ben senin burada staj yaptigini su lisede okudugunu nerden biliyorum dedim. ben nerden biliyim nerden biliyosun, ben koparmadim bant falan dedi. vestel genel merkezi aradik ve olayla ilgilenmediler ve bu lavuk yuzunden pc garanti disi kaldi. ben de kasayi alip ciktim servisten ve hard diskin ucretini kendi cebimden odemek zorunda kaldim. o gunden beri eve hicbir vestel marka urun girmedi ve girmeyecek de. arkadaslarima soyledim ve ola bildigince vestelden uzak duruyoruz.
    bu da boyle bir animdir.