şükela:  tümü | bugün
 • olayları akışına bırakan hükümetin gaddarlığının sonuçlarındandır.

  peki buna çanak tutanlar ne olacak. yaptıkları yanlarına mı kalacak. tabi ki hayır. tüm bunlar geçtikten sonra o mekanlardan defolup gitmek zorunda kalacaklar. aç kaldıklarında arkalarında şimdiki kolluk kuvvetinin ve dolaylı olarak yetkili kurumlarında desteği olmayınca ağlamaya başlayacaklar elbet. ve yine bu insanlar bugün haksızlığa boyun eğmeyen bu insanlardan yardım bulacaklardır eğer vicdan bırakırlarsa.
 • "garanti bankasının karşısındaki hediyelik eşya ve takı satan eski beyoğlu mhp ilçe başkanı, şah nargile ve yeşilcam nargile kafeleri eylemcilere saldırdılar."
 • yediği kaba sıçmakta çığır açan esnafların boy gösterdiği arbede. biz not alıyoruz arkadaşım bunları. hala anlamadıysanız bu büyük bir problem ama bizim değil, sizin probleminiz.
 • polise güvenip yavşaklık sınırını aşan esnafın kahpece davranışı..
 • polis varken tek yakaladıkları adama acımasızca dalan yavşakların, polis gidip de kalabalık gelince sakinleştiren adama dönüştüğünü gördük.
  o sarı tişörtlü kel mesela.
  bazı esnaf, onyıllardır para kazandığı insanlara saygı göstermeyi de öğrenmek zorunda.
  saldırdıkça karşılarındaki kitlenin sertleşeceğini gördüler sanırım bu gece.
  bundan sonra daha 'sakin' davranıp durup dururken insanlara saldıramazlar umarım.
 • başbakan'ın, bakanların, akpli vekillerin ve yandaş medyanın yandaş yazarlarının nihayet istediği şeylerin olduğunu gördüğümüz arbededir. olayların belli bir süresinden sonra "taksim esnafı" mağduriyetini o kadar çok dile getirdiler ki ve onlara o kadar cesaret verdiler ki "eylemci döven" "eylemci darp eden" esnafı nerdeyse ödüllendirme aşamasına getirdiler. iktidardan ve emniyetten bu desteği ve gücü alan kimi yandaş esnafta şimdi tamda onların istediğini yapmaya başladı. özetle hükümetin son zamanlarda halk arasında bölme,ayrıştırma,saflaştırma politikasının taksim'deki başarısıdır bu arbede.yazıktır.
 • arkadaş bu orospu çocuğu demiyorum seksist bir küfür olduğu için ama aklıma küfür gelmedi şu anda. yanında sevgilisi olan kıza laf atar, turistleri taciz eder delikanlı olurlardı. şimdi de eylemci dövünce delikanlı oluyor, çıksanıza lan dışarı! eylemciler gelince niye saklanıyorsunuz. hadi bugün kurtuldunuz, yarın ne yappacaksınız, bu günlerin yarınları var arkadaşlar, yarınları. yarın belki dövemeyiz sizi, fiziksel şiddet uygulamayız ama esnafız biz de yanınızda, bir sokak ötenizde, karşınızda nasıl bakacaksınız yüzümüze. çay var, nargile var derken yüzümüze nasıl bakacaksınız? allahın belası insanlar. (bu da tanım)
 • ayhan ışık ve sadri alışık sokakları
  hala anlamadınız mı mesele esnaf kavgası değil.bu sokaklar özellikle seçildi.burada verilen mesajı anlamak gerek ışık evleri sahaya çıktı.kerem alışık'ı sanatçı duyarlığıyla meseleye el atmaya davet ediyorum.tünelin sonundaki ışığı göster bize kerem abi.
hesabın var mı? giriş yap