• buca golet mahallinde sebebi belirsiz sekilde baslayan yangin ormanlik alana sicramisti. yaklasik 1 saat once iyip izmir milletvekili aytun ciray in paylastigi tweetle haberim oldu benimde.

https://twitter.com/…ray/status/1017778695245828096

daha sonra bulundugum gaziemir den şoyle doguya dogru kafami cevirince bir duman bulutunu farkettim. havada da bir helikopter vardi sanirim orman mudurlugune aitti (bkz: flightradar24). su an helikopter gorunmuyo fakat bulundugum yerdrn gri duman tabakasini halen gorebiliyorum ki arada 8 -10 km mesafe var. orasi bir kac otel ve mekanin bulundugu bir yer basta biraz suphelendim ama umarim en kisa zamanda sondurulur .

haber linki
  • duyduğuma göre emniyet şeridinde hararet sebebiyle birçok araç bulunmakta. yangının büyük olduğu ve önlenmeye çalıştığını duyduk.

inşallah değildir fakat imar affı bazı kesimlere yetmemiş gibi bir kuruntu içerisindeyim. güzelim orman yanıyor.
  • 6’da mesaisi bitenlerin hala evine varamamış durumda. izmir şuan pelt durumda. yangının boyutu çok çok büyük, resmen içim sızlıyor. köylere ve yol kenarlarına kadar ulaştığı için bir çok yol kapalı. hepimize geçmiş olsun. umarım bu kasıtlı olarak çıkarılan yangınlardan değildir. eğer öyleyse katilden bir farkınız yok.
hesabın var mı? giriş yap