şükela:  tümü | bugün
  • belucistan eyaletine bağlı mastung'ta yaşanan bombalı saldırıdır. 128 ölü ve yüzlerce yaralı olduğu söyleniyor.

https://www.trtworld.com/…-people-in-pakistan-18886
  • pek kimse sallamayacaktır. çünkü orada ölenler insan değil...

haa bu arada cihangir'de kediye süt vermemişler... suserler, hadi öbür başlığı yakıp yıkmaya...

---------------------

edit: ben hayvansever birisiyim... zaten hasta ruhlu, psikolojik sorunları olan falan birisi değilse son dönemde şahit olduğumuz çirkinlikleri, vahşilikleri de kimse yapmaz. üstelik türk insanı çok garip bir biçimde tüm dünyada hayvanları en çok seven, değer veren ırklardan birisidir. örneğin dünyanın hiçbir yerinde istanbul'daki kadar kedi göremezsiniz.

ancak başlıktaki entri sayısına bakın... üstelik yarısı olaya değil bana yönelik. yazık, gerçekten çok yazık, sizin içinize vicdanınıza siniyorsa ben başka da bişey demiyorum efendim...

gel gelelim; söylemimin biraz provakatif olduğunu kabul ediyorum. bununla birlikte kesinlikle kimseye hakaret etmedim. biraz iğneleyici bir kılçık attım zihinlere, rahatsız edici... bana dönüşleri ise görüyorsunuz ki hepsi hakaret odaklı;

lütfen böyle tepkileri ciddiye aldığımı düşünmeyin, ben yazarken hedeflediğim, görmek istediğim almak istediğim geri dönüşü aldım. burada insanların benim söylemim üzerinden kontrolden çıkıp rahatsız olması durumun gerçekliğinin rahatsız edici olmasından kaynaklanıyor.

el özet: burada bir vicdan sorunu var, bir kötü çocuğun çıkıp ateşlemesi gereken bir fitil var.

iyi akşamlar, sevgiler, saygılar.
  • atak helikopteri satışımızı istemeyen dış güçlerin yaptığı saldırı.
  • üzücü kayıp. (bkz: kanlı cuma)

çocuklardan ne istiyorsunuz şeref yoksunları!
  • yukarıda şöyle bir entry var.

"atak helikopteri satışımızı istemeyen dış güçlerin yaptığı saldırı."

oğlum sizde var ya sike sürülecek akıl yok. aferin çok komik bir espri gerçekten. 128 insan ölmüş orada kafasını siktimin çomarı seni.
  • olm tamam uzulelim de hangi birine uzulelim. bu geri kalmis toplumlarin kokten degismesi lazim yoksa bunlar olmaya devam edecek hem de daha vahim sekilleriyle. uzulerek cozulemeyecegi belli.toplumlarin egitilmesi ama nitelikli egitilmesi gerekiyor.bir de malin teki hemen kediye sut verilmemis hadi ortaligi yikin demis. sevgili sig mal, yetiskin ama cahil vahsi bireylerin birbirine yaptiklarini cozmek icin sokakta dilsiz bi care yasam mucadelesi veren garibanlari mi gormezden gelelim. sen ne cesit bir malsin. hayvana ilgiyi kesince vahsi insanlarin caresi mi bulunmus olacak ? sen gercek bir gereksizsin.bu vahsetlere imza atanlar da iste senden bir tik ileride olanlar.bilinmez belki de sende oylesin.
  • "bu arada cihangir'de kediye süt vermemişler... suserler, hadi öbür başlığı yakıp yıkmaya.."
    diyerek insanlığa yine bir ölçüt koymuşlar.

yine bunlar sokakta hayvanlara yemek veren birini görünce "insan dururken hayvana verilir mi" ya da "tamam da insanlara da veriyor musun" diyenlerle aynı kişiler.

bunları diyen kimse bilin ki insana da vermedi.

ister hayvan olsun ister insan, canlı bir varlığın hayrına bir şey yapan insan sözü değildir bu.

her yerinden bencillik akan insan oturduğu yerden her şeye karışmak ister.
    merhameti bile ölçütler, kıyaslamalar yapar.

ama kıçını kaldırmaz.

yapacak bir şey yok.

edit:
    bütün bu karşı çıkışlar durumun gerçekliğini gözler önüne seriyormuş.

ciddiye alıp yazanda kabahat zaten.

'bakın bana hakaret ettiler demek ki ben haklıyım görüyorsunuz' demekle olmuyor; ama sen yine haklı ol.

insanın yanlış kavramlar ve düşünceler üzerine bir hayat görüşü inşa etmesi ne acı.

bu tarz düşüncelerin, o zihinlere kılçık atmak için söylenen sözün ve o zihniyetin bu başlığın konusu olan şeyi ve benzerlerini, ölümü, haksızlığı ve zulmü meşrulaştırmanın arka plandaki asıl nedeni olduğunun bilinmemesi bütün insanlığın en büyük ayıbı.
  • pakistan'da son yıllarda ciddi anlamda ışid yerleşmesi mevcut. taliban'la savaşta amerika'nın devamlı olarak pakistan köylerini "yanlışlıkla" bombalaması pakistan yönetiminde amerika'ya karşı mesafe oluşturdu. pakistan ciddi anlamda ordu kontrolünde olan bir devlet anlayışına sahip bu nedenle tarikat ordu ilişkileri bu kadar girift bir hal amışken işid' in oraya yerleşip katliam yapmaya çalışması bunu bahane edecek merika ve hindistan'ın oraya müdahalesini daha legal hale getirecektir...
  • sığıroğlusığır, maloğlumal, davaroğludavar birinin başlığının altına "siz buna üzülmeyin. müslümanlara niye üzüleseniz ki? kediye süt vermemişler ona üzülün" diye sıçtığı saldırı.
    lan hödük yobaz, ben aynı anda hem insan hem hayvan sevemez miyim? hem bombalı saldırıda ölenlere, hem de gariban hayvanların canice öldürülmesine üzülemez miyim? sen misin lan buraların zaptiyesi?