şükela:  tümü | bugün
  • ülkemizde ne doğru ki dedirten kurumlardan olan sosyal güvenlik kurumunun bugünkü rezaleti..

ama gerçekten öyle. ülke kokmuş resmen. bütün kurumları bakanlıkları birleştirseler de ayırsalar da özelleştirseler de olmuyor. çünkü iş bilmezlikte üstümüze yok.

neyse konuya geleyim.
    bugün bir hafta önce mhrs'den randevumu alıp hastanenin yolunu tuttum. randevu saatimi bekledim 10 dk. ve ardından baktım ismim silindi çıkmıyor. içeri girip doktora sorunca sizin sgk ile bir sıkıntınız var, aşağıdaki danışmaya bir sorun lütfen dedi. indim. onlar da muayene olamayacağımı, en yakın sosyal güvenlik kurumuna gitmem gerektiğini, eğer muayane olursam sadece bandrol için 50 tl, + muayene ve +röntgen+ emar vs. ücretler olacağını söyledi. aradım 170'i. sgk'ya gidin biz de anlamıyoruz diyor. 182'yi aradım onlar sadece randevuya bakıyoruz diyor.

her ay 55 tl zorla benden para alıp gss diye bir saçmalıkla benden para hortumlayan bu sistem günü gelince işime yaramayacaksa neden var?

hayır 1 haftadır bu muayeneyi bekliyorum. e - devletten bakıyorum sgkya bütün gss primlerimi ödemişim. hiç bir sorun yok.

hayır gele gele bu çağda, bu çağsızların sisteminde yaşamaya gelmek nasıl bir bahtsızlıktır bizimkisi arkadaş?

edit1: bugün sgk'ya gittiğimde veznedeki çalışandan aldığım cevap; "-sistem adına özür dileriz, bazen yapıyor, keşke doktor yakın olsaydı, gene giderdiniz. olmazsa tekrar bir alın randevu. çok mu ciddi hastalığınız. size de yazık. sistem işte. vel hasıl.. pardon!"