şükela:  tümü | bugün soru sor
 • haftanın son müjdesi abd'li ünlü yatırımcıdan geldi sevgili sözlükçüler. buyrun detaylar.
  *****************************************
  ünlü ekonomist ve yatırımcı mark mobius abd-çin arasında yaşanan ticaret savaşının kazananının türkiye olacağını açıkladı. mobius yaptığı açıklamada seçimlerden sonra tansiyonun düştüğünü söylerken, türkiye’nin artık büyük programını uygulayabileceğini ifade etti.
  mobius, bloomberg televizyonunda yaptığı açıklamada, "para birimlerinde ve küresel piyasalarda gerçekleşen düşüşler sebebiyle türkiye ve brezilya gibi ülkeler bu ticaret savaşından kârlı çıkacak" dedi.
  mobius, türk lirasının son zamanlarda dolar karşısında güç kaybettiğini, ancak türkiye'nin bu süreci atlatacağını inandığını belirtti. erdoğan'ın son altı yılda gerçekleştirdiği icraatlarla türkiye'nin iç kesimlerini kalkındırdığını ifade den mobius, gelir dengesinin eşitlenmesi sebebiyle güç kazandığını belirtti.
  https://www.takvim.com.tr/…-kazanani-turkiye-olacak
 • bu adam 20 yıldır türkiyeye geliyor, burda finansal yatırım yapıyor. sürekli de böyle demeç verir, daha şimdiye kadar kötü konuştuğunu hiç duymadım. templeton fonu mu ne onu yönetiyor. onun yönettiğinin 100 katı şirketler var. o şirketler türkiyeden kaçıyorken kim inanır mobius'a.
 • dogru diyor adam gelir dengesi eşitlendi.
  artik herkes fakir...