şükela:  tümü | bugün
 • bir soru cümlesi. yüreği yeten akpliler varsa cevaplasın. öznur çalık cevap veremedi, nevşin mengü'nün sorusu üzerine.

  https://www.youtube.com/…?v=4ribdp-iobi&app=desktop
 • oyuncak bebekle oynamayı 12 yaşında bıraktım, bir çocuğun elini ise ilk kez 15 yaşımda tuttum diye yanıtlandırabileceğim soru cümlesi.
 • (bkz: cevap veremedi)
  veremezsiniz de zaten.efendim 14 yilda su yasayi yapdik da duzenledik de falan fesmakan...
 • batı'da olursa normal, doğu'da olursa normal değil.

  bildim mi?
 • hiçbir yerde normal değildir.
 • buna bir akp li cevap vermemiş miydi geçen.

  (bkz: vahdettin ince)
 • sorulması bile anormal olan sorudur.

  evet, batı ülkelerinde medya, çevre vb nedenlerle çok küçük yaşta kız çocuklarının cinsel deneyimlere kalkıştığı örnekler bilinmektedir ama toplumun bunları "normal" karşıladığını iddia etmek doğru olmaz. hele hele 13 yaşında bir çocuğun 20-30-40 + yaşlarında erkeklerle cinsellik yaşamasına asla normal denilmez. erkeğe ağır cezalar uygulanır. doğrusu da budur.

  13-14 yaşlarında bir çocuğun kendi yaşıtlarıyla birtakım cinsel içerikli oynaşmalara girişmesi ile kazık kadar heriflerin parası neyse verip "eş" adı altında bu çocukları koyunlarına almaları arasında bir fark görmemek için ya kötü niyetli, ya sapık ya da körkütük cahil olmak gerekir.
 • (bkz: ülkelere göre cinsel ilişki için reşit olma yaşı)

  böyle arattığınızda (hem ekşi'de, hem google'da) amerika'da da adamın götünden kan aldıklarını görürsünüz. mesele 13 yaşındaki kızla 14-15 yaşındaki erkeğin seksüel ilişkisi değil zaten (millî olmak/bekaretini kaybetmek apayrı bir şey); mesele reşit olan bireyle, reşit olmayan bireyin cinsel ilişkisidir - ki pedofili budur.

  yani "batı'da olursa normal, doğu'da olsa normal değil" derseniz, ağzınıza kürekle vursalar iflah olamazsınız.
 • kendisi istiyorsa, arasinda guc iliskisinin olmadigi biriyle (yani yasitiyla) olacaksa normal olan durum.

  ogretmeni. dayisi, koydeki bilmem kim herif degil, yasiti, bener duygular, benzer cinsel uyanislar hissden bir erkek cocugundan bahsediyoruz. ne kadar ileri giderler o da muamma.

  su kosullar altinda normal degildir cunku cinsellik suc olarak, ayip olarka ogretiliyor, genclerin bu sekilde yakinlasmasini kimse desteklemiyor. bu yuzden de 13 yasindaki kiz bir adamla yatmali mi diye konusurken aslinda elin koca herifini kastediyoruz.
 • ak sakallı kara sakallı hödüklerle cinsellik öğrenilmez, olsa olsa bastırılır. ülkemizde bu şıkkı şıklar arasından kaldırmak gerek öncelikle.

  o yaşlar çocuğun kendi yaşlarında cinselliği algılama öğrenme dönemidir. doğal akışı içinde muhtemelen de bunu kendi yaşıtları arasından seçeceği biriyle yaşayacaktır. (bkz: kimsenin her şeyine hiç kimse karışamaz).

  yeter ki aile ve okul tarafından çocuğa gittiği ve gitmesi gereken yol/yollar hakkında yeterli alternatifler sunulabilsin. sunulan bu tercihler arasında o birey seçim yapabilsin.