şükela:  tümü | bugün
  • itliktir.
  • canlı canlı derisini yüzülen insanın kaç dakika daha yaşadığını not alan manyağın deneyi.

''türk çocuğuna yaptığım işkencelerden ötürü kendimi rahatsız hissetmedim.ruhum halkımın yüzde birinin bile intikamını aldığım için sevinçten gururlandı.akşam 3 türk çocuğunada aynı şeyi yaptık''

siz ermenilere mektup yazın acınız acımız diye zırlayın.1915 yılını bugünün şartları ile değerlendirin .

bunu bir rum olarak yazıyorum.halen ilkellikten çıkamamış kendi tarihini okumaktan aciz ahmaklar.

acılar karşılıklı paylaşılır, tek taraflı savaş olmadı her iki tarafta ölüm oldu.her yıl ermeni soykırımından bahsedilirken türkler es geçildi.nedeni fazla ağlamamanızdan ölülerinize sahip çıkmamanızdan.
  • (bkz: the o.ç.)
    çünkü; orospu çocuğu bir küfür değil durum tespitidir.
  • vahşiliktir
  • bir filmde vardı bu olay.

ölüm ile yaşamın tam arasında kalıp ölüme dair fikirler/hisler hedefleniyordu.

kötü bir filmdi.
  • bir hakikatin hocalı örneğidir. uygur, suriye, anadolu, kırım, balkan ve daha nice topraklarda yaşanan dehşetten küçük bir kesittir.

tabii ki birilerine göre "münferit olaydır, canım bir manyağın işi, ne olacak"tır.

tüm türk dünyası yalancı, faşist, ırkçı, barbar size göre, anlamış olduk.
  • (bkz: milliyetçilik)
    daha özelinde
    (bkz: ermeni milliyetçiliği)
  • şimdi size bir hikaye anlatayım:

benim hanımın halası 70'lerinde tatlı dilli bir erzincanlı. ara sıra köyünü anlatırken köyün hemen uzağındaki gavuröldüren kayası diye bir yerden bahsederdi. bir gün hala'ya dedim ki: hala nedir bu gavuröldüren kayası?

cevabını hiç unutmam:

"evladım", dedi. "biz bilmeyiz. babalarımız anlatırdı. savaş zamanı bizimkiler ermeniler'i yakalayıp birbirine bağlar, birini gavur öldüren kayası'ndan aşağı iterlermiş. iple birbirine bağlı oldukları için hepsi de aşağı atılanın arkasından düşerlermiş".

şimdi bu hikayeyi anlattım diye, ermeni doktorun 13 yaşında bir çocuğun derisinin yüzülmesini maruz göreceğim sonucu çıkmasın.

dediğim şudur:

şu topraklarda acılarımızı yarıştırarak hiçbir yere varamayız. acılar, vahşetler tüm toplumların ortak olduğu olaylardır.

türk kızının derisini yüzen ermeni doktor da bulursunuz. ermeni kadının bebeğini öldüren türk eşkıya da bulursunuz. türk kızlarına tecavüz edenleri de, ermeni kızlarının vajinasına süngü sokanları da bulursunuz.

vahşetin sonu yok.

ama gelin, hep birlikte şu topraklarda öldürülmüş masumları, şu topraklardan sürülenleri, sürülürken ölenleri birlikte yad edelim.

acıları yeni acılarla büyütmeyelim.
  • tatlı su hümanistleri ne der bilinmez..