şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: the o.ç.)
    çünkü; orospu çocuğu bir küfür değil durum tespitidir.
  • vahşiliktir
  • bir filmde vardı bu olay.

ölüm ile yaşamın tam arasında kalıp ölüme dair fikirler/hisler hedefleniyordu.

kötü bir filmdi.
  • bir hakikatin hocalı örneğidir. uygur, suriye, anadolu, kırım, balkan ve daha nice topraklarda yaşanan dehşetten küçük bir kesittir.

tabii ki birilerine göre "münferit olaydır, canım bir manyağın işi, ne olacak"tır.

tüm türk dünyası yalancı, faşist, ırkçı, barbar size göre, anlamış olduk.
  • (bkz: milliyetçilik)
    daha özelinde
    (bkz: ermeni milliyetçiliği)
  • şimdi size bir hikaye anlatayım:

benim hanımın halası 70'lerinde tatlı dilli bir erzincanlı. ara sıra köyünü anlatırken köyün hemen uzağındaki gavuröldüren kayası diye bir yerden bahsederdi. bir gün hala'ya dedim ki: hala nedir bu gavuröldüren kayası?

cevabını hiç unutmam:

"evladım", dedi. "biz bilmeyiz. babalarımız anlatırdı. savaş zamanı bizimkiler ermeniler'i yakalayıp birbirine bağlar, birini gavur öldüren kayası'ndan aşağı iterlermiş. iple birbirine bağlı oldukları için hepsi de aşağı atılanın arkasından düşerlermiş".

şimdi bu hikayeyi anlattım diye, ermeni doktorun 13 yaşında bir çocuğun derisinin yüzülmesini maruz göreceğim sonucu çıkmasın.

dediğim şudur:

şu topraklarda acılarımızı yarıştırarak hiçbir yere varamayız. acılar, vahşetler tüm toplumların ortak olduğu olaylardır.

türk kızının derisini yüzen ermeni doktor da bulursunuz. ermeni kadının bebeğini öldüren türk eşkıya da bulursunuz. türk kızlarına tecavüz edenleri de, ermeni kızlarının vajinasına süngü sokanları da bulursunuz.

vahşetin sonu yok.

ama gelin, hep birlikte şu topraklarda öldürülmüş masumları, şu topraklardan sürülenleri, sürülürken ölenleri birlikte yad edelim.

acıları yeni acılarla büyütmeyelim.
  • tatlı su hümanistleri ne der bilinmez..
  • faşistlik zor zanaat...

acılar herkesindir dersin.

gene gelmiş tipini... der.

şu topraklarda öldürülmüş masumları anmak en doğrusu dersin.

onunla bunun ne alakası var... der.

acılara yeni acılar katmayalım dersin.

utanmaz hiç; empati der, edep der.

ah kardeşlerim ah!

100 yıl önce 13 yaşındaki türk kızın derisini yüzenler de, insanları birbirine bağlayıp kayalardan aşağı atanlar da, 100 yıl sonra senin acın mı benim acım mı diye sidik yarıştıranlar da...

sonra karşımıza çıkıp bizi suçlayanlar da bu faşistler...

faşistlik çok zor.

vallahi çok zor iş.

ps: rahat anlayabilesiniz diye çok sevdiğiniz bir yazarın üslubu ile yazdım. kısa cümleler ve üç noktalardan anlamışsınızdır diye tahmin ediyorum sevgili faşistler ;)
  • tdk'nın orospu çocuğu tanımı.