• ekonomi bakanı nihat zeybekçi sözü. bunu 11 milyona yalı aldığı ortaya çıktıktan bir gün sonra söylemesi çok şaşırtıcı gerçekten.

https://twitter.com/…afak/status/630428917833330689

(bkz: nihat zeybekçi'nin sarıyer'de yalı alması)
    (bkz: 11 milyona aldığım yalı lüks değil ihtiyaç)
  • bana 20 yıl evvel bir sabah komşusuna "selamün aleyküm" dediği için and dağları'na sürgün edilen mahallemizin ak sakallı selami dedesini hatırlatan beyanat. çok zor günlerdi aq.
  • arap olmadigimizdan dolayi demiyoruzdur belki de
  • yasim 34 samimi soyleyim 10 yil once girdigim ortama selamun aleykum diyerekten girerdim arapca turkce din iman falan diye degil,oyle gorduk oyle ogrendik diye ama simdilerde bu dalyarak zihniyet yuzunden merhaba selam gunaydinlara donduk.bende ters usliyor surec heralde.
    hep soyledim her yerde soylerim bunlar bizim toremizi gelenegimizi koklerimizi caldilar bizi ikiye bolduler soguttular bizi bizden diye.
  • şimdi de utanıyor, sayenizde...

- selamünaleyküm... ama hırsız değilim, valla...
  • çok zor günler geçirdiğimi hatırlatan beyan.

13 yıl önce yani 20 yaşındayken üniversiteye adım attığımda kapıdan geçerken güvenlik görevlisine selamünaleyküm demiştim ters ters bakmıştı. meğer yaşayacaklarım bununla sınırlı değilmiş. öğrenci işlerine gittiğimde "o sen misin selam melam diyen lan" diyen bir yarma ile karşılaştım. "dostum biz burada selam vermeyiz, çak deriz" diyerek elini kaldırmıştı. çok zorlanmıştım ama şimdi haykırıyorum. naber lan ekonomik çiko.
  • göt korkusundan selamunaleykum diyemeyen halk! s.ktirsin gitsin budizme geçsin. komünist dediğiniz solcular, inandıkları şey uğruna, sağcıların en faşist dönemlerinde dahi düşüncelerinin arkasında durmuştur, ki bu insanlara dinsiz dersiniz. e siz göt sıkışınca allah'ın selamından bile vazgeçmişseniz, bırakın zaten o dini.
  • aynı rte gibi tüm olumsuzlukları geçmişe, özellikle chp'ye itekleyen partinin mensubu; ve, millet vekilliği maaşını biriktirerek 11 milyonluk yalı satın alan zat beyanı..
    ben şahidim hiç yolsuzluk ve hırsızlık yapmadı, yemedi içti kenara attı yalı sahibi oldu...
  • şimdi hırsız demeye çekiniyor...
  • biz chat'te s.a. yı a.s. diye cevaplamış nesiliz. nereden çıkarıyorsunuz bunları sırf kısaltma kullanıyoruz diye mi dışladınız bizi.
hesabın var mı? giriş yap