şükela:  tümü | bugün
 • merhaba sözlük

  ilgili rezalet bir yakınımızın başına gelmiştir. maalesef genç bir çift 8 aylık bebeklerini toprağa vermek zorunda kaldı. bize de seslerine ses olmak düşmüştür.

  ali emir isimli 8 aylık yavrucak halkalı acıbadem hastanesine öksürük ve yüksek ateş şikayeti ile getirilir. hastane doktor bronşit başlangıcı olabileceğini belirip ilaç yazıp iki gün sonra tekrar getirin diyor. daha sonra çocuk kontrole götürülür ve rezalet burada başlar. yerine bakan hekim hastaneye yatırılmasını önerir. müşehede altında tutulmasını ister. müşehede altında tutulmasını isteyen doktor ise kayıt dışı çalıştırılan gece nöbetçisi doktor ramime hanımdır. doktor ramime 2 gün önce verilen ilaçların kesilmesini ve antibiyotik verilmesini söyler. oysa 2 gün önce verilen tedavi aynı şekilde değildir. ali emir'in babası durumdan rahatsızlık duyar. 2 gün önce ali emiri tedavi eden barış y ile whatsaptan görüşür. ramime hanımın kararsız gözüktüğünü ve mevcut ilaçların kesilmesi gerektiği kanısında olduğunu söyler. barış y ateşi 48 saati geçti ise antibiyotik gerekebileceğini söyler. daha sonra atılan mesajlara cevap vermez. çocuğa serum bağlanır. anne 3.30 sıralarında çocukta sararma fark eder. hemen hemşire çağrılır ancak icapcı doktor dahi odaya gelmez. anne acil butonuna basar fakat görevliler 4.30 civarı odaya gelirler. hemşireler ve doktorlar polis çağırır ve polis aileyi odadan çıkartır. ardından polisler bebeğiniz öldü başınız sağolsun der. hastane konu ile alakalı bir açıklama yapmaz.
  halkalı da türkiyenin en kaliteli hastanelerinden biri olduğu belirten acıbadem hastanesi nasıl olur da kayıt dışı icapçı doktor çalıştırır? 8 aylık bir bebek cenazesinin sorumluluğunu şimdi kim üzerine alacak?

  basına yansıyan linkleri ise:
  sabah
  takvim

  genç anne ve babaya destek olalım
 • gündemde kalması gereken, rezalet gibi rezalettir.

  nasıl olur da insan hayatı bu kadar değersiz olabilir?
 • benzer uygulamaların kaliteli olarak bilinen pek çok hastanede olduğunu bildiğimden beni şaşırtmamış rezalet gibi rezalettir.
 • yitip giden bir can. allah ailesine sabır versin. şu saatten sonra ne denilse boş ama bu hataları yapan doktorlar ve hastahane hesap vermeliler ki yeni canlar yitirilmesin.
 • aileye baş sağlığı dilediğim rezalet gibi rezalettir
 • kanım çekildi gerçek manada donakaldım. bir şey yazmak istiyorum lakin ellerim titriyor. en büyük içtenliğimle söylüyorum ki o haberi polisten dahi almanın ne denli büyük bir acı olabileceğini düşündükçe dahi sinirden köpürüyorum. allah ailesine sabır versin sanırım diyebileceğim tek şey bu.
 • rezaletin çok ötesinde katliamdır. yazıklar olsun !!

  (bkz: ali emir için adalet istiyoruz)
 • büyük acı allah aileye sabır versin.

  sorumlular cezalandırılsın.
 • bu rezalet değil, cinayettir. bu işe sebep olan kim varsa allah kahretsin onları.
 • 8 aylık bebeği olan bir baba olarak üzüntüyle okuduğum olay. allah ailesine sabır versin, sonuna kadar hukuk mücadelesini devam ettirirler umarım. maalesef hangi hastane olursa olsun gece nöbetlerinde kayıt dışı doktorlar hep oluyor. kaşe kullandıran hekim de, kullandırmak zorunda bırakan hastane yönetimleri de bu olaylardan sorumludur.