şükela:  tümü | bugün
  • fenerbahçe'nin 1997/98 sezonundaki 16. hafta karşılaşmasıdır. bimaş-cine5 tartışması yüzünden, biz fenerbahçeliler fenerbahçe'nin maçlarını televizyonda izleyemiyorduk ve bu maçı da izleyememiştik. çok net hatırlıyorum, dayımdaydık o akşam ve maçı radyodan dinlemiştim. o akşam çok yağmur yağıyordu, eve dönerken bayağı taksi beklemiştik annemle ve ıslanmıştık.

fenerbahçe'nin gollerini uche, tuncay, büyük saffet (3, biri penaltı), sabin ilie ve boliç (p) atmıştı. şeker'in kalecisi simeunovic, slovenya milli takımı'nda da forma giyiyordu. fenerbahçe bu galibiyetle trabzon'un 6, galatasaray ve beşiktaş'ın tam 9 puan önüne geçmişti. fakat sezon sonunda beklenen şampiyonluk gelmeyecekti :(
  • saffet sancaklı'nın şov yaptığı ve fenerbahçe'nin 7-0 kazandığı karşılaşma.

maçın ertesi günü fanatik gazetesi iki ayrı baskı yapmış, bizleri dumurdan dumura uğratmıştı.

benim aldığım fanatik gazetesi'nin manşeti standart puntolarla yazılmış "fener çok şekerli" idi.

ancak bu manşetin söz konusu maça göre pek bir sönük kaldığını düşünmüş olacaklar ki, aynı gün arkadaşımın aldığı başka bir fanatik gazetesi'nde ise sarı-lacivert puntolarla yazılmış bir 7-0 ve "fener koptu gidiyor" manşeti yer almaktaydı.
  • sürpriz bir şekilde lige çıkan celal kıbrızlı yönetimindeki şekerspor'un, kadıköy'de fenerbahçe'ye 7-0 yenildiği müsabaka. atv - kanal d ortaklığı olan "bimaş" ile cine 5 arasındaki husumet nedeniyle kamuoyu atılan 7 golü izleyememiştir. ankara'da oynanan maç ise berabere bitmiş, bu beraberlik sonucu şekerspor küme düşmüş fenerbahçe de galatasaray'ın "dört yıl üst üste şampiyonluk olduk" dizesindeki ikinci şampiyonluğunu izlemek zorunda kalmıştır.
  • mac soguk ve oldukca yagmurlu bir havada oynanmisti. yanlis hatirlamiyorsam son golu saffet sancakli atmis ancak maci erken terketmemiz gerektiginden gorememistim.

montun icine yerlestirilen gazete kagitlarinin soguktan korudugunu o gun ogrenmistim... lakin ise yaramamis olacak ki ertesi gun ateslenip okula gidememistim.

14 sene olmus...
  • fenerbahçe'nin 7-0 kazandığı bu maçta, fenerbahçe'nin yeni transferi sabin ilie türk futbolundaki devrecilik ile tanışmıştı.

farka giden maçta 72. dakikada saffet sancaklı'nın düşürülmesi ile penaltı kazanılmış, formsuz olduğu için eleştirilen sabin ilie'ye moral vermek isteyen taraftarlar, penaltıyı sabin ilie'nin atmasını istemişti.

sabin ilie de taraftarın bu gazına dayanamayarak topu eline almış, tribünleri selamlayarak topu penaltı noktasına koymuş ama saffet sancaklı tarafından penaltı noktasından kovalanmıştı. sabin ilie de buna içerleyip, soyunma odasına gitmek istemiş ama dönemin fenerbahçe teknik direktörü otto bariç tarafından sakinleştirilerek oyuna döndürülmüştü.

derken, 76. dakikada bir penaltı daha olmuş, tribünlerin "sabin ilie" tezahüratlarına aldırış etmeyen saffet sancaklı topu alıp, boliç'e vermiş, penaltıyı sabin ilie'nin üst devresi elvir boliç'e attırmıştı. sabin ilie ise ağlar gözlerle maçtan çıkmış, 2 hafta sonra da ne olduğunu anlayamadan kocaelispor'a satılmıştı.

eee, "türk futbolunda duygulara yer yok, orospu çocukları" diye boşuna demiyoruz. sabin ilie akıllı olsun.
  • üzerinden 21 yıl geçmiş bir maç olmasına rağmen fenerbahçe'nin üst düzeydeki isimlerinin değişmediğini gösteren maç. zira milliyet gazetesi'nin ertesi günkü internet baskısında, dargın olan vefa küçük ve mehmet ali aydınlar'ın barıştığından dem vurulmuş.

ayrıca teknik direktör otto baric'in skorun farka gitmesi nedeniyle ilk yarının sonunda rüştü reçber'i oyundan alarak, ikinci yarıda murat şahin'i oyuna almış olması da dikkatlerden kaçmamıştır.