şükela:  tümü | bugün
  • faiz kararı gelirse büyük bir düzeltme gelebilir. beklentiler de bu yönde. fakat bu tarihe kadar bu beklentiler artarak gidersek o tarihe kadar bu düzeltme gerçekleşip çoktan fiyatlanacaktır. bu sefer de faiz kararı gelmeyince çok sert yükselişe geçer. o yüzden fiyatlamalara iyi bakıp pozisyonumuzu ona göre almalıyız. 3,88 ve altında bu tarihle gelirsen çoktan fiyatlandığını düşünebiliriz. ama o gün faiz beklentisiyle ani 1-2 kuruşluk düşüşler de görme ihtimali var. dediğim gibi aksi yönde karar ancak fiyatlama olduysa ani yükseliş yaratır öbür türlü pek bir etkisi olmayacaktır.
  • dolar-tl için dananın kuyruğunun kopacağı gün olacaktır. merkezden 100 baz puan faiz arttırımı beklentisi var ve bu beklentiyle tl dolar karşısında değer kazanıyor. beklentiye karşılık verirse 3.95 civarına ikili tepe diycez ve 4 defterini uzunca bir süre kapatacağız ve tl'nin yeniden güçleneceği bir döneme gireceğiz. eğer ola ki merkez piyasayla taşşak geçmeye kalkıp 25-50 puan artış veya hiç bir artış yapmazsa piyasa buna öyle bir tepki verecek ve öyle bir yükseliş trendi başlayacak ki belki de merkez sene sonuna kadar olağanüstü toplanıp en az 500 puan faiz artışı yapmak zorunda kalacak. umarım ki merkez bağımsız hareket edebilir ve piyasanın beklentisine karşılık verebilir.
  • faiz kararı gayet güzel fiyatlanmış. bu saatten sonra fed faiz kararı sonrası gelecek açıklama yön verir. glp'de yapılan son faiz kararı sonrası dolar tl kurundaki hareketler incelenirse bir fikir verecektir.
  • aklınca 3.90'dan dolar toplayıp aldığı yüz dolarla iktidarı devireceğini sanan kemalist görünümlü fetö/dhkpc/pkk sempatizanı ergenlerin yüzünde umutsuz, çaresiz, bitkin ve öfkeli ifadeler oluşturacak kur.

    (bkz: eğlence eğlence)