şükela:  tümü | bugün
  • haziran gecesinde kafedeki gitaristin söylediği süper şarkı
  • olur da bir gün çık(a)maz sokağımdan görünürsen diye ağlar dururum kar taneleri yüzümde beklerim seni pencerelerden sarkarım..kar kavuştu bak gökyüzüne.gökyüzü sevincinden gecenin karanlığını saldı başka diyarlara..aydınlık gökyüzü, ışıldarken... bir ışık beklerim gel(me)diğin yolları aydınlatan, gökyüzünün yüzüne yansıyışını özlemişim.
    bahar(lar)da bile gelmeyişin hatırıma gelir birden..susarım sessizlik ve yalnızlıkla.
    kar taneleri şimdi bekler oysa seni kapımda. dizilmişler yan yana-üst üste- alt alta yüreğimi çiğneyişin gibi iz(ler)ini bırak git diye üzerlerine.
    susuşunu hayal ederim yine. ifade-siz bakarsın gözlerime. bahar(lar)da beklenmiş gelmemiş olan.. kar taneleri hatırına gelir mi derim kendime. sert vurgular başlar sözlerde, yüreğime sert vuruşların bir de..beklemelerin sonsuzluğu gelir sonra..
    seni bekleyeli belki 14 bahar geçti..
  • (bkz: 14 years)
  • efendim bir senede sonbahar ve ilkbahar olmak üzere 2 tane bahar vardır.buradan hesapla 14 bahar 7 sene etmektedir.buradan da hareketle
    (bkz: yedi sene bir kizin pesinden kosmak) * *
  • şarkının adı itibariyle kafada soru işaretleri oluşturmasıyla birlikte aslında garip bir havası olan melankoliye kaçan romantik şarkılardan.
  • onca rock/punk/metal şarkının arasına sıkıştırdığım ender pop şarkılarından biri.
    aynı listede bir de şu şarkı var (bkz: sabahçı kahvesi)
  • bugün nereden geldiyse artık, durduk yerde aklıma gelen şarkı. zaten sözlerini de pek bilmiyorum ya
    "yollarıma çıkma çıkarsan hiç acımam
    gözlerime bakma bakarsan dayanamam
    bilirsin sen beni ne çok sevdim seni
    ......"
    kısmı takıldı kaldı ağzıma. eve gelince açtım dinledim rahatladım. esasında güzel şarkıymış, şimdilerde iyi bir cover yapılsa tadından yenmez.
  • alakasız zamanlarda nakarat kısmı kafama takılıp duran bir şarkı bu. bugün araştırdım adı nedir diye, buldum, açtım yutubdan dinliyorum şimdi. sanırım aynı durum başka insanların başına da gelmiş benden önce. demek ki oldukça akılda kalıcı bir şarkıymış.
  • böyle bir şarkıya nasıl olur da sadece ama sadece 10 entry yazılabilir aklım almıyor. halbuki çıktığı dönemde resmen ortalığın amına koymuştu. ulan pembe mezarlık gibi bir şarkıya bile yüzlerce yorum yapılmış. akşam akşam nostalji yaptırdınız bana emo kidler sizi.

bu arada parçanın tonu fa#minör'dür. yani karar sesi budur orjinalinin. öptüm.
  • insanın âşık olup da sevdiğinden ayrı kaldığında yaşadığı ikircikli, çelişkili ruh halini en güzel biçimde ortaya koyan sözlere sahip şarkılardan biridir.

"yollarıma çıkma, çıkarsan hiç acımam"

uzak durdum senden bunca zaman. neler neler biriktirdiysem içimde, boğazımda düğümlü duran ne varsa söyleyebilirim çıkarsan karşıma. yapma. gelme karşıma. söyletme kendime bile diyemediklerimi.

"gözlerime bakma, bakarsan dayanamam"

ne olursa olsun, yine de dayanamam sana. ne yaparsan yap ama bakma gözlerime, kıyamam, devam edemem senden uzak kalmaya, ama seninle de olmuyor zaten, her şey başa döner yine. yapma.

ben tutamam kendimi, bari sen tut. yapma.