şükela:  tümü | bugün
  • ve bu da oldu... sıkıyönetim alevi vatandaşların aşure etkinliklerini de yasakladı.

darbeler dönemini çok iyi anlatacağız ilerde, hiç merak etmeyin.

kaynak
    kaynak 2
  • şu olaya karşılık verilmiş saçma bir karar olduğunu düşünüyorum.
  • ekim ayı boyunca süreceği açıklanan yasak. ulan zaten aşure ayı ekim ayı. terörmüş, eylemmiş, sie ordan.
  • --- spoiler ---

ankara valiliği, yasağın gerekçesini "huzur ve güvenliğin sağlanması" olarak gösterdi.
    --- spoiler ---

milyonları alevi aşuresi tehlikesinden koruduğu için valiliğe buradan teşekkürlerimi iletiyorum. ailece çok rahatladık.

cem evlerini de kınıyorum buradan. bakın tarikatlara, cemaatlere hiç böyle şeyler yapıyorlar mı? maaşallah bıcır bıcırlar uslu uslu oturuyorlar. lütfen siz de artık aşure gibi çağ dışı şeyleri bırakıp devlet kurumlarını ele geçirmek gibi modern şeylerle uğraşın. teessüf ediyorum artık bu kadar da yobaz olunmaz. yıl 2016.

edit: başlıktaki alevi kelimesi de ışık hızıyla sansüre uğradığına göre dağılabiliriz.
    edit 2: typhoon r ben başlığı zaten bu şekilde açmıştım diyor. ben yanlış görmüşüm demek ki. kimsenin günahını almayayım. ya da alayım amk sanki sol frame'de sansürlenen başlıklar olduğunu bilmiyoruz.
  • işid saldırısı istihbaratı ile alınmış gibi görünen rezalet karar. tüm ekim ayı ne demek arkadaşım.

an itibariyle ankara gölbaşı girişinde, 8-10 jandarma minübüsü ve ciddi sayıda jandarmanın özellikle tırları ve otobüsleri durdurarak aradığını ankara'lılara bildiririm. önlemler rutine göre arttırılmış. hafta sonu dikkatli olmak gerek sanırım.
  • önce sadece alevi müzikleri çalmaktan başka her hangi bir yayını olmayan yön radyo kapandı şimdi de bu olay. bu ülkede ramazan ayında canlı bombalar patladı. neden ramazan çadırları yasaklanmadı? geçeceksiniz bu işleri. akp mezhepçi ve alevi düşmanı bir partidir. sivas katliamının gönüllü avukatlarını milletvekili yapan zihniyetten bu beklenirdi zaten
  • çünkü aşure canlı bombadan daha etkilidir. biri insanları topluca katleder diğeri insanlığı çoğaltır ne garip. koca muharrem ayı boyunca kimseyi rahatsız etmeden inancını yerine getiren alevi vatandaşlarımızın ritüeli kime girip çıkmaktadır çok merak ediyorum. illa oruç tutmuyor diye sokakta adam mı dövsünler ? müslümanın müslümanlığa verdiği zarara dur diyecek bir peygamber daha gelmezse eğer (mesih) tüm dünyayı kan gölüne çevirecekler öyle görünüyor.

(bkz: kindar ve dindar nesil)
  • bir aşure üzerinden ayrımcılık yapılmadığı kalmıştı o da oldu dediğim yasaktır.

(bkz: tek din tek dil tek millet tek aşure)