şükela:  tümü | bugün
 • aslında lg müşteri hizmetlerinin yaklaşık bir aydır devam eden rezaletidir. şöyle ki;
  kurban bayramından önce lg yetkili servisini arayarak kullandığım televizyonun ekranında çizikler olduğu şikayetini ilettim ve bayramdan önce tv alınıp incelemeye gönderildi. bu esnada fatura ve garanti belgesi elime ulaşmadığı için ibraz edemedim.
  bayramı takip eden cuma günü teknik servis aradı ve cihazın ücret iadesinin yapılacağını söyledi. çağrı merkezini aradığımda böyle bir bilgi bulunmadığı söylendi. bayramdan sonra tekrar aradım , evet ücret iadeniz yapılacak ancak fatura, garanti belgesi ve iban hesabı göndermeniz gerek dediler. ertesi gün her iki belgeyi de teknik sevise teslim ettim ve servis tarafından derhal mail ile müşteri hizmetleri yetkilisine gönderildi. burada belirtmem gerek , fatura ve iban farklı kişiler adına kayıtlı çünkü satın alırken bir başkasının kampanyasından faydalandık.
  ertesi hafta pazartesi çağrı merkezini tekrar aradım, ücret iadeniz cuma günü yapılacak dediler. fatura ve iban hesabının farklı kişilere ait olduğunu ifade ettim ve sorun olup olmayacağını sordum, ücret iadesinde sorun yaşamayacaksınız dediler.
  takip eden cuma günü tekrar aradım , yaklaşık onbeşinci denememde telefon düştü ( nasıl bir çağrı merkezi ise telefon sürekli meşgul çalıyor ) çıkan kişi ücret iadesinin yetiştirilemediğini , pazartesi günü derhal işlem yapılacağını aktardı. ben kendisine de fatura ve hesabın farklı olduğunu söyledim, problem değil dediler.
  pazartesi aradım cumaya kaldı dediler.
  takip eden cuma günü tekrar aradım , telefona çıkan kişiler o kadar bilgisiz ve ilgisizler ki bir an önce telefonu kapatmak istedikleri her halinden anlaşılıyor. durumu en baştan anlattım, ilgileneceğiz dediler. ertesi gün teknik servisten aradılar ve fatura sahibine ait kimlik ve hesap bilgisi olmadığından işlem yapılamadığını söyledir ( güleyim mi ağlayım mı bilemedim çünkü zaten bunun sorun olmayacağı söylenmişti ) her neyse kendilerini haklı bulduğum için derhal istedikleri belgeleri gönderdim ve tekrar aradım , iade sırasına alındınız cuma günü iade yapılacak herhangi bir pürüz görünmüyor dendi. takip edem cuma günü yine ücret iadesi yapılmadı ve aradığımda şu yanıt verildi , fatura sahibi ile hesap sahibi farklı kişiler . yeni belgeleri gönderdim elinize ulaşmış olması gerek diyorum , ha evet dün gelmiş ama iade için geç kaldınız haftaya cuma hesaba geçecek dendi. siz benimle dalga mı geçiyorsunuz bir aydır bugün git yarın gel mantığıyla iş yapıyorsunuz bu işi bilen birine aktarım n diyorum , bir saniye bekleyin diyen kişi beş dakika sonra hatta dönüyor ve tekrar , fatura sizin adınıza değil iade yapamayız diyor. sonra ben her şeyi en baştan anlatıyorum ve karşı taraf lakayt bir tavırla tamam bilgilerinizi aldık biz sizi arayacağız diyor.

  onlar aramayınca ben bu kez faturada adı geçen kişiye aratıyorum , bu kez de paranızı iade edeceğiz ancak yüzde onbeş kullanım bedelini mahsup etmemiz gerek aksi halde tüketici hakem heyetine başvurmanız gerek diyorlar . bu teklifin bir ay sonra yapıldığını ve hukuken buna hakları olmadığını ifade etmemize rağmen dretiyorlar, uzun süren ısrarlar sonucunda bir sonraki "cuma günü" paranın iade edileceğini söylüyorlar.

  takip eden haftanın pazartesi günü arayıp iade için herhangi bir eksiklik bulunup bulunmadığını soruyoruz, hiçbir eksik kalmadı cuma saat 4'te para hesabınızda olacak deniyor ve tekrar başlıyoruz beklemeye. bu arada teknik servis beni arıyor, fatura sahibine ait kimlik fotokopisi okunamıyormuş yenisini gönderir misiniz diyor , okunaklı halini tekrar gönderiyorum.

  nihayet bugün sabahtan tekrar arıyoruz , " aceleniz ne saat 4'e kadar bekleyin " diyorlar. sonuç olarak saat 4 olduğunda ücret yine iade edilmiyor ve aradığımızda yaklaşık 20 dakika süren konuşmadan sonda kimlik fotokopisinin okunamadığını bu nedenle iade yapılmadığını bir kez daha söylüyorlar. okunaklı halini yaklaşık bir hafta önce gönderdiğimi söylüyorum , aa evet gelmiş , neyse bu sefer söz haftaya cuma günü iade edeceğiz diyorlar.

  anlattığım her şey kelimesi kelimesine yaşanmıştır ve yaklaşık bir buçuk aydır ücret iade edilmemiştir.

  paranın iade edilmemesinden daha kötü olan şey ise lg'nin çağrı merkezinde çalışan kişilerin tamamen ilgisiz ve lakayt davranmalarıdır. bu süreçte her defasında farklı kişilerle konuştum ve önceki konuştuğum kişilerle görüşmek istediğimi ilettiğim halde ısrarla kendileri yardımcı olmaya çalışıyor ve hepsine konuyu en baştan anlatmak zorunda kalıyorum, sonra istisnasız hepsi aynı dolambaçlı lafları söylüyor.

  diyeceğim o ki eğer lg'den aldığınız bir ürünü garantiye verecekseniz çok sağlam sinirlerinizin olması gerekir . ben daha fazla dayanamadım sizlerle paylaşmak istedim.