şükela:  tümü | bugün
  • akademisyen bir arkadaşımızın başına gelen klasik pegasus fırsatçılığı. olayın detayları aşağıda. tarih olarak özellikle bugünün tarihini verdim ki sizlerin desteğiyle başlığı gündemde tutalım. pegasus hem güce yaslanıp hem de 15 temmuz darbe girişimini mücbir sebep görmeme iki yüzlülüğüne düşmesin. yaklaşık 800 tl'nin üstüne yatmışlar.

4-7 ekim 2016 tarihleri arasında kırgızistan'da düzenlenecek olan "ıı. uluslararası türk dünyası çocuk oyun ve oyuncakları kurultayı'na" katılmak için bildiri gönderdim ve kabul edildi. bu bağlamda 10 haziran 2016 tarihinde, istanbul- bişkek arasında sefer düzenleyen pegasus havayolları'ndan (6tvy3z pnr ve 6 tw3dt kodu) hatay- istanbul, istanbul-bişkek ve bişkek-istanbul biletlerini aldım. ancak hepimizin malumu olan menfur 15 temmuz ihanet girişimi ve akabinde gelişen olaylar neticesinde kurultay 2017 yılının bahar aylarına ertelendi. millet olarak yaşadığımız bu acı olaylar neticesinde pek çok firma ve otel duyarlılık göstererek tatil rezervasyonlarının ücretini iade etme yolunu seçti. pegasus havayolları da kurultay paydaşlarından olan eskişehir osmangazi üniversitesi rektörlüğünün konuyla ilgili 86930425-840/2568/5834 sayılı yazısına duyarlı yaklaşmıştır. akabinde ilgili firma, kurultay düzenleme kurulu başkanının iletişime geçmesi sonucunda 00079419 numaralı başvuruya 19 eylül 2016 tarihli cevabi e-postasında pnr numaralarının iletilmesi halinde biletlerin ücretsiz iadesinin gerçekleştirileceği şeklinde bilgi vermiştir.

pegasus un ücret iadesi yapacağız maili

ancak ne hikmetse pegasus havayolları pnr numaralarını iletmeme rağmen iadeyi gerçekleştirmemiştir. firmaya durumu özetleyen mail gönderdiğimde ise gayet katı ve soğuk bir klasik cevap verilmiştir. (uçuşlarımızda dinamik fiyatlamaya bağlı olarak farklı ücret kategorileri ve her ücrete ait farklı iptal ve değişiklik kuralı bulunmaktadır. bu kurallar internet sitemizden bilet satın alımı esnasında ve genel kurallar bölümünde detaylı olarak misafirlerimizin bilgisine sunulmaktadır. bilet kuralları, misafirimize eşit şartlarda uygulanmakta ve bu kurallarda esneklik yapılması mümkün değildir.)

görüldüğü gibi mücbir sebepler sonucunda gerçekleşen bu tablo üzerine, firma yapmadığım bir yolculuğun parasını gasp etmiştir.