şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: 2018-19 uefa uluslar ligi) b ligi 2. grupta yer alan millilerimizin rusya ile yapacağı rövanş maçı.
  • isveç zayıf. rusya maçtan 3 gün önce isveç'i kendi sahasında yener ve 2 maç sonunda 6 puana ulaşır. rusya türkiye'yi yenerse, 3 maç sonrası puan farkı 6 olur ve rusya 1. sıraya garantiler. türkiye umutlarını son isveç maçına taşımak için bu maçı kesin kazanmak zorunda. beraberlik halinde bile işimiz çok zor olur
  • şaka maka kesin almamız gereken maç, yenemiyorsak da yenilmemek lazım.
    rusya-isveç 0-0 bitti, şu an rus-4, tür-3, isv-1 durumu var.
    bu maç yenilirsek liderlik şansı kalmıyor, isveç'i gelecek ay evimizde yeneriz diye düşünüyorum o yüzden en azından beraberlik idealdir.
    son maça muhtemelen iddiasız çıkacak isveç, rusya'ya bir çelme takabilirler.

bosna maçına bakarak takımın iyi olduğu söylenebilir, son vuruşlarda iyi değildik ama hazırlık maçı olduğu için çok üstüne düşmemek lazım sanırsam.
    ama bu maç önemli.
    vurduğunuz gol olsun milliler.
  • nargile eşliğinde güzel izlenir. hafta sonu eğlencesi işte.
  • yıl olmuş 2019 hala milli takımı takip edenler var
  • tsi 19.00'da başlayacak maç.

edit: maç trt 1 ve trt 1 hd'den naklen yayınlanacak.
  • oğuzhan çelimsizi, cenk tosun golsüzü gibi elemanlar oynamazsa bir şansımızın olabileceği maç.

milli takımın başarılı olduğu her dönemde olduğu gibi kadromuz 2 büyüklerin oyuncuları ve gurbetçilerden oluşmalıdır; bu kadroya anadolu takımlarının formda oyuncularından birkaç ekleme yapılmalıdır.
  • 2 buyuklerdeki turk oyuncular sanki cok iyi gibi onlardan olussun kadro.

bu ulkede 20-30 yilda 1-2 kez es kaza bir jenerasyon ve hava yakalanirsa ancak milli takim basarili olur.

baska turlu bu kadar torpilin, egitimsizligin, disiplinsizligin, simarikligin, cahilligin, ne oldum deliliginin, felsefesizligin, ekolsuzlugun, holiganligin, futbolda siyasetin ve bilimum daha sayamadigim seylerin oldugu bir ulke hic bir spor dalinda basarili olamaz. bunun oyunculari nereden sectiginle alakasi yok.

bu ulkede spora destek yok, nice gencler "ya egitim ya spor" ikiliminde kaldigindan dolayi sporu birakiyor. gostermelik, saldim bahceye napiyorsaniz yapin beden egitimi dersleriyle bu is olmaz.

eger basari isteniyorsa buyuk takimlar yatili bir okul acacak. orada normal egitim mufredatinin yanisira futbol tarihinden tut, taktige, teknige kadar egitim verilecek ve derslerinde basarili olamayan ogrenciler sutlanacak. torpille alim yapilmayacak. en azindan hem futbola hem derslerine devam edebilecek ogrenciler.

sonra tff universitelere bu is icin bildiri yayinlayacak, antronor tesis edecek ve dogru duzgun bir universite futbol ligi kurmak icin kaynak ayiracak. sponsor bulacak.

butun bunlar yapilirsa 10-15 sene icerisinde futbolda yeniden yapilanma ile beraber seviye artacaktir, 20-25 sene sonra da futbolda gelismis ulkelerin seviyesine cikabiliriz. onun disinda bi dahaki jenerasyonu beklemekten baska caremiz yok.
  • aşağı yukarı 8 9 oyuncu belli. 2 3 pozisyona da adam bulmak lazım.oynamasına kesin gözle bakılanlar:
    sinan
    zeki çağlar kaan(serdar)
    oğuzhan
    cengiz hakan
    cenk

kalanları da hoca seçsin artık.
  • kadrolar belli olmuştur;

türkiye 11'i: sinan, zeki, serdar, çağlar, hasan ali, mahmut, okay, oğuzhan, cengiz, hakan, cenk.

rusya 11'i: guilherme, fernandes, neustadter, dzhikiya, kudryashov, gazinsky, zobnin, ıonov, golovin, kuzyaev, dzyuba.