• 14.10.2019 tarihli mardin - sabiha gökçen uçuşumda anadolujet firmasını kullanma gafletinde bulundum. uçuş sonrası bagajımı alıp eve geldiğimde birkaç hafta önce aldığım ve daha ilk kez o seyahatimde kullandığım valizimin hasarlı olduğunu fark ettim. konuyla ilgili anadolujet başlığına yazmamın ardından suserlardan gelen mesajlar sayesinde thynin bu gibi durumlar için bir geri bildirim sayfası olduğunu öğrendim ve geri bildirimde bulundum. ancak yapılan değerlendirme sonucunda gözle görülebilen hasarlar için havaalanında bildirim yapılması gerektiği bu nedenle valiz bedelinin iadesinin yapılmayacağı bildirildi. yani kısaca bana yalancı diyip konuyu kapattılar.

valizin içinde hasar gören değerli eşyalar, mücevherler, pahalı kozmetik ürünleri vs yoktu. mudodan indirimde 130 tl'ye aldığım valizimdi sadece hasar gören. 130 tl benim için büyük bir meblağ da değil. ama kendi ülkende her seferinde her firma ile yaşanan her olayda ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmek koyuyor be sözlük. gerçekten bıktım artık. neyse sözün özü thy'ye valiz verirken dikkat edin, herhangi bir olumsuz durumda da arkanızda durulmayacağını bilin.

valizin hasarı
    valizin hasarı
    değerlendirme sonucu

edit: hasarı neden orada farketmedinciler gelmiş. resme bakarsanız tam dikiş çizgisi hizasında olan bi yırtılma var. koyu renk çantada sap kısmı etiket ile bağlı iken ayrılma belli olmuyor eve gelip etiketi kesince sap kısmı pat diye yana düştü orada anladım. ama ne önemi var ki burada bile herkes şirket avukatı kesiliyorsa zaten bu firmalar az bile yapıyor bize müstahak her şey.

edit 2: linkte görüldüğü üzere kendi sitelerinde bile bagaj alındığı anda veya havaalanından ayrıldıktan sonra 7 gün içinde bildirim yapılmalı diyor. ki ben aynı gün içerisinde yaptım. o an orada fark etmezsen ne halin varsa gör diye bir yazı yok. neyse bu kafalarla bu ülke değişmez. umarım birileri görüp benden daha dikkatli olur, giden benim valiz olsun size bir şey olmasın.
  • iyi hoş rezalet entrysi açmışsın da şu hasarı da eve gittiğinde farketmezsin yani neredeyse yarılmış çanta ve sen eve geldiğim zaman farkettim diyorsun. yani yapılan açıklamada bir yanlışlık göremedim kusura bakma ama haksızsın. rezalet puanım 1.
  • iyi puanlı bir rezalet olabilecekken yazarın bile farketmediğini çalışanlar farketse de sallamamıştır. çalanın hiç mu suçu yok diyerek rezalet puanımı 3 veriyorum.
  • abi şu durumun neresi rezalet. eğer bagajda hasar varsa o anda hemen şikayet edeceksin. kim nereden bilebilir ve nasıl ispatlayabilir ki o hasarın gerçekten uçuşta gerçekleştiğini.

bu arada, ben yazara inanıyorum. ama bu kadar basit bir durumda yanlış hareket edip haklıyken haksız duruma düşüp sonra da rezalet başlığı açmak abesle iştigal.

rezalet puanım 0.
  • bu rezalet olmayan rezalet belki bazi insanlar icin bir ders olur.

valizinize ucus sirasinda basina bir sey gelirse, kaybolursa, hasarli olursa vs. indiginiz yerde inen yolcu kapisindan cikmadan önce mutlaka ilgili büroya gidiniz.

orada sizin elinizdeki bagaj teslim fisiniz, bilet bilgileriniz vs. istinaden sizin icin bir form hazirlarlar. bu form olmadan ne sigortadan, ne acentadan , ne ucus firmasindan ne de eksisözlükten bir sey beklemeyin.

hani bilal'e anlatir gibi anlattim. yolcu haklarinizi bilin.

edit: bu formu daha doldurmadan "bana yalanci diyorlar" demeyin. komik olmayin...
  • "mudo kalitesiz çanta rezaleti" olarak güncellenmesi halinde 10/10

"çantasının hasarını limanda fark etmeyen yolcu rezaleti" olarak güncellenmesi halinde 10/10

bu haliyle rezalet puanı 0/10.
  • thy yeni valiz veriyor. tutacak kısmı kopmuştu hemen yanda kayıp bölümünde değişim yaptılar. bi deneseydiniz keşke.
  • rezalet puanım 1 falan

benim rolan e-09w piyanomu 6 metreden düşürdüler. allah'tan arkadaş görmüş de hasar kayıtı tuttuk. 2-4 aylık yazışma sonucu, servisten aldığım tamir edilemez raporu (ona bile 60tl verdik) 2008'de 600'tl'ye alınmış piyano için 400tl tazminat bedeli çıkardılar. piyanonun şu anki dolar kuru ile sıfır fiyatı 2.000 küsür tl diye düşünün.
    en son il hakem heyetine verdim. o da olmazsa mahkemeye kadar gider bu. kesinlikle tazminat vermiyor ya da vermemek için çok uğraştırıyorlar.
  • madem öyle bir sonraki seyahatinizde yine bu firmayı ve çantayı kullanın. iner inmez tutanağınızı tutup, talebinizi yapın.
  • (bkz: #98271365)

içimizdeki mini çakalları ortaya döken ama maalesef ki puanlamaya bile değmeyen bir vaka-i adiye.
hesabın var mı? giriş yap