• 5 yıl once bugun, sabah saat 10:05'te biri "anne" oldu.. bir zamanlarin kucuk kiz cocugu, "ooff anneee" ya da "bunlari dusunme anne, hallederim ben" diyen kiz, ileride bu sozleri duymak; yorulmak nedir bilmemek, deliksiz uyku ne demek bilmemek uzere bir anne oldu..

tum yuregi evlat sevgisiyle doldu. sanki simdiye kadarki sevgiler kucuk bir noktaymis da, kapinin disinda kalmis gibiydi..
    karninda, simdi kucaginda duran bebegi buyuttu; sevgisini yureginde..
    aylarca baktikca inanamadi, inanamadikca bebegine dokundu, dokundukca daha da sevdi..
    cok sevdi..
    onceden 300 gr icin diyet yapan kadin, 23 kilo fazlasini takmiyor, gobek nedir bilmeyen kadin onundeki tumseklige bakinca bebegi aklina gelip gulumsuyordu..
    o yemeden yemedi, o uyumadan uyumadi, o iyilesmeden yuzu gulmedi..
    minik bir insanin, omuzda uyumaktan otesini yapamayan bir minik insanin, oturmasina, ellerini kullanmasina, sesler cikarmasina, yurumesine, kosmasina, konusmasina taniklik etti..
    sevdi, cok sevdi..
    ne yazsa, ne dese az geldi..
    sevilmek ne kadar guzelmis dedi; onun sebebiyle butun cocuklari sevdi..
    oglum, bidigim, guleryuzlu, sicakkanli minigim...
    iyi dogdun! iyi ki oglum oldun!
    sayende anne oldum..
    "anne, bana kizdin ama sevmek ayri, kizmak ayri biliyorum" diyen kucuk olgun minigim..
    mutlu yillarin olsun..
    guzel yarinlarla dolu, umut veren bir ulkede buyursun umarim..
  • doğum günüm.
  • 14 eylul benim için bundan sonra küsüratlarından dolayı önemsemediğim günlerden biri olmayacak. o artık kendi haklarımı savunmak için gittiğim kadın yürüyüşünde, feminist bir erkek arkadaşımın dışlandığı ve bunu saçma olaylar silsilesinin taskip ettiği gün olarak bende saklı. çünkü ben ve üç kız arkadaşım, dışlanan arkadaşımızı savunurken, arkadaşımız kendi dışlayanları haklı bulduğu için saçma bir durum ortaya çıktı. ayrıca bu arkadaşımız olgun ve sakin bir insan olduğundan olaydan çekilmek istediği ve de tek kelime etmediği halde bir grup karşıt fikirli kadının arasında grubun bir içine bir dışına sürüklendi. bir radikal, bir liberal, bir bilmemne feminist için yazılan bir fıkra gibiydik. sonuçta tartışmamız bitti ama tartışma sebebimiz kendini çoktan elemine etmişti zaten. diyeceğim 14 eylül ileride hatırlayınca gülmeyi istediğim ama becereceğimi pek de sanmadığım, küsüratı yüzünden de iyice kıl olduğum bir gün olarak kişisel tarihime kazındı.
  • 1812 yılında fransa imparatoru napolyon, ordularının başında büyük bir yangının sürdüğü moskova'ya girdi
    1867 yılında karl marx'ın yazdığı kapital'in ilk cildi yayımlandı.
    1867 yılında amerika birleşik devletleri başkanı william mcknley new york'ta fuar açarken bir anarşist tarafından vuruldu. 12 saat sonra yerine theodore roosevelt geçti.
    1970 yılında filistinli gerillalar ürdün'ün ikinci büyük şehri irbid'i kontrol altına aldılar.
    1971 yılında bilim ve sosyalizm yayınları sahibi süleyman ege lenin'in "devlet ve ihtilal" kitabı nedeniyle 7,5 yıla mahkum oldu.
    1974 yılında sinema oyuncusu ve yönetmeni yılmaz güney 1974'de adana, yumurtalık ilçesi yargıcını öldürdü
    1980 yılında milliyetçi hareket partisi genel başkanı alparslan türkeş teslim oldu ve uzunada'ya gönderildi
    1986 yılında bülent ecevit "demokratik sol parti (dsp) ile sosyal demokrat halkçı parti (shp) birleşirse eşimle birlikte çeker gideriz" dedi.
  • benim de dahil olduğum dünyadaki en mükemmel insanların doğum günü olan doğum günümdür. bu doğum günüm gecen seneki doğum günümden farklı olarak gerçekten tam doğum günüm, yani doğduğumda da çarşamba günü doğmuşum, şimdi de yine çarşamba günü, yani tam bir doğum günü hakikaten.
  • herhangi bir evrende herhangi bir sabah uyanildiginda "aman allahim ne kadar sacma bir gun" cumlesini kurabilme ihtimalini 1/365 yapan gun.
  • türkiye için bir şeylerin değişeceği gün. eylül'ü bekleyin.
    unutmayın, unutmayacağız.
  • doğum günüm. bu zamana kadar doğru dürüst kimse kutlamadı annem dışında, hatta geçen sene annem bile unutmuştu. sevmezdim bugünü, bi an önce geçsin gitsin isterdim. iki senedir seviyorum ama.
    bugün ben doğdum ve iyi ki de doğdum. yıllarca kendime işkence etmişim. artık sikimde değil. ben bugünü çok seviyorum ve bugün benim günüm.
    hayatımda olan, zahmet edip yazan arayan, mutlu olmam için elinden geleni yapmaya çalışan herkese teşekkür ederim. iyi ki varsınız. bir avuç insansınız ama gerçekten iyi ki varsınız. ben de iyi ki varım.
    yeni yaşımda umarım her şey istediğim gibi olur, en azından istediğime yakın olur.
    doğum günün kutlu olsun tembelsi.*
  • dünya tarihindeki en mükemmel gün ve benim doğum günüm. kutsal doğum günümü kutlamak isteyenler mesaj atarak beni tebrik edebilir.
  • büyük aşk, güzel insan alex de souza'nın doğum günü.

seviyorum deli gibi..
hesabın var mı? giriş yap