şükela:  tümü | bugün
 • gün itibarı ile sabah 06.00 dan şu ana kadar çok yüksek katılım ile yapılan eylemdir.

  bu günün geleceği dünden belliydi zaten. çalışma şartları çok ağır. planlamanın çok çok gerisinde kalındığı ve 29 ekim tarihine yetiştirilmeye çalıştığı için ( şu an imkanı yok görünüyor) işçiler yaklaşık 16 saat çalıştırılıyor. kamp noktalarından şantiyeye giden araç sayısı çok yetersiz kuyruklar bazen 2 kilometreyi buluyor. iş güvenliği göz göre göre 2. plana atılıyor ölüm olmasada bir günde çok fazla kaza meydana geliyor. yemekhanede çıkan yemekler tekrarlı ( atıyorum her hafta 2 kere barbunya, kuru fasulye gibi) . durum böyleyken bu isyanın çıkması tamamıyle haklı nedenlere dayanıyor.

  ancak tabii ki bu basında yer almayacak ben çektiğim fotoğraf ve videoları paylaşacağım.

  dipnot: şu an iga genel bilmemneyi hoparlörlerden projenin bitimine yardımcı olalım şöyle tarihe geçeceğiz böyle şeyler yapacağız diye zıvalıyor

  kaynak: buyurun

  edit: benden hemen önce açılmış. başlığı oraya taşımalarını rica ediyorum.
 • bu işçiler, muhalif siyasi gruplarca beyinleri yıkanmış bindirilmiş kıtalardır.

  madem iş koşulları çok kötü, siktir git istifa et. ne diye ülkenin en büyük projelerinden birisinin yok yere kötülenmesinin önünü açıyorsun?
 • yakında vatan haini olduklarını iddia ederler. türkiye 1980 sonrası en vahşi kapitalizmini , en yüksek emek sömürüsünü yaşıyor. tabi ki uzun da çıkıp " biz hizmet sevdalisiyiz" diyip kan parası vs adı altında sadaka verir gibi bu insanlar a para verdirir. o para da kaşıkla verilip , kepçe ile geri alınır. bu sistemi ve bu kafaları besleyen milletin amk diye beyanat veren sözüm ona iş insanlarıdır. ben de o iş insanlarının taaaa amk. hak verilmez ( sadaka istemiyorum saniz) alınır.
 • ekşisözlük'te bile hak ettiği değeri görmeyen eylemdir. sözde islamcı ve dindar bir idarenin insanları nasıl gayr-i insani şartlarda çalıştırdığının haberidir. ölümler, kötü yemekler, kötü yatakhaneler, güvencesiz işler derken bakıyorum da bir işçinin 6 aylık parasının 1 haftada gösterişli umrede yiyenler var hep işin içinde. her zaman dediğim gibi; ben onların taptığı allah'a tapmıyorum. onlar müslümansa ben değilim. benim müslümanlığımda adaletin terazisi yahudi, hristiyan, müslüman ve alevi bilmez. benim dinimde işçinin hakkı (hakkı kelimesini alimler işverene "sen bu işte çalışmış olsaydın kaç para alırdın" sorusunu sorarlar) alnının teri kurumadan verilir. benim dinimde halife devletin kandilini bile kendi şahsi işinde kullanmazdı. benim dinimde komşusu açken kendisi tok yatan olmazdı. fakat şu sıralar içinde bulunduğumuz hicri muharrem ayında emeviler denen topluluk din istismarını, iktidar savaşının ateşini kıyamete kadar yaktığından kimse ömer olmak niyetinde değil, herkes yezid olmanın peşinde. buna belki ben de dahilim. iktidar gücü henüz elime geçmediğinden klavye başında bu tür şeyler yazmam normal.

  gelelim işçilerin durumuna. kusura bakmasınlar hiç. çoğunluğunun oy verdiği kişinin idaresi altında yaşıyoruz ama haklarını "solcu" dedikleri insanlar savunuyor. daha insani şartlarda çalışmaları için küfür ettikleri sol kesimin insanları onlar için masada mücadele ediyor. gün gelecek emekçiler devrim yapacak gibi duygusal cümleler kuramıyorum. çünkü romatik sosyalizm 12 eylül 1980 tarihinde ebediyete kadar son buldu. faşist sağ ve faşist sol örgütler kendilerine verilen rolü o kadar iyi oynadı ki; ebediyete kadar bu ülkede sendikal haklar, kültürel devrimler, edebi eserler kaliteden yoksun bir şekilde devam edecek.
 • geziden sonra türk medyası için yeni bir utanç kaynağıdır. cnntürk, hürriyet vs. hiçbirinde tek bir haber bile yok bu eylemle ilgili.