*

şükela:  tümü | bugün
  • eski bulaşık makinemi arçelige iade ettikten sonra 700 tl fark verip başka bir model talep ettim arçelik parayı aldı. bana ellerinde istediğim model yok diye başka bir alt model vermeyi ilettiler kabul ettim en kısa sürede ücretin 350 tl sini iade edeceklerini söylediler. 1 ay boyunca paramı iade etmelerini bekledim.

en az 10 kere talep açtırdım çağrı merkezine, finansman ve mali işler müdürü polat şen'e mailler attım bu adamlar talebiniz alındı deyip bir türlü geri dönüş yapmıyorlar.
    borçlu olsan evine haciz memuru yığacak adamlar iş para vermeye gelince ölü taklidi yapıyor.

sanırım zamdan önce aldığım fiyatı bir şekilde benden çıkarmaya çalışıyorlar. ne yapacağımı da bilemedim akıl verecekler bir toplansın hele ?
  • arcelik'in
    arcelik'e

(bkz: türkçe öğreniyorum)
  • tüketici mahkemesine git, üzerine bir de avukat ve dava parası ödesinler, sana 350 yerine 1000 vermeyi teklif edeceklerdir.
  • ah arçelik ah... kurban bayramından önce etleri saklamak için derindondurucu almıştık. ürün bozuk çıktı ve 120 kiloya yakın et çöp oldu. teknik servisten gelenler durumu fotoğraflayıp ısrarlı aramalarımız sonucunda, birkaç hafta sonra derindondurucuyu gönderdiler ama zararın karşılanmasına gelince ses soluk yok. her aramada talep açıp duruyorlar. pazartesi ben de adliyede bir talep oluşturacağım. oraya mecbur geri dönüş yaparlar.
    yanisi, böylesi durumlarda bir talep oluşturulmuşsa geri dönmelerini (boşuna) beklemeyin, direkt hukuki yollara başvurun. tam da beyaz eşyalarda arçelik'e yönelmişken şu saatten sonra bir daha da arçelik mi? tövbe...

ek: altta sırf bilmem hangi gruba ait olduğu için firmaya pislik atmak için yazdığımı düşünen arkadaş, hangi gruba ait olduğunu dahi bilmiyorum, beni ilgilendirmez. herhangi bir karalama amacıyla yazmadım. ortada bir mağduriyet var ve pazartesi günü hukuki yollara da başvuracağız, bol keseden atmıyorum. kurban bayramında ne kadar hayvan kestiğimiz, ne kadarını dağıttığımızı onun haricinde yaptığımızı da bilemezsin.

bilmek istersin diye, aile apartmanında yaşayıp, birçok şeyde olduğu gibi derindondurucuyu da ortak kullanıyoruz. sen şu tavrınla bırak kesmeyi diri diri gömersin milleti.

insanoğlu çok garip.
  • kurumsal firmaları bakkal dükkanı sanmak. senin o para, prosedürsel olarak bir sırada bekliyordur. ne yapsın arçelik senin 350 liranı?

tüm arçelik işini bırakmış ulan bunun 350 lirasını nasıl cebe indirsek diye düşünmüyor emin ol. gülüyorum ya neyse.

rezalet puanım 10 üzerinden 0.
  • şöyle imla kurallarından habersiz ve özensiz başlık açanları görünce içten içe “iyi olmuş” diyorum.
  • bir gerizekalı da sırf arçelik üreticisi koç grubu'na pislik olsun diye "120 kilo et çöp oldu" demiş.

senin değil 120 kilo et, yarım kilo kıyman bile bir fakire, bir ihtiyaç sahibine yanlışlıkla gitse adam kesersin be.
  • satsan eski makine ne kadar edecekti onu düşün rahatla.
  • bazı gerizekalı yazarların sıradan gördüğü ve mağduru aşağılayıcı sözlerle hadef aldığı gasp olayıdır. evet bu bir gasptır. eğer yazar arkadaşımız parasının peşine düşmese belki o paranın üstüne yatarlar.neymiş efendim arçelik senin 350 tl ni ne yapacakmış. ulan lale versinler o zaman adamın parasını. ne diye 10 defa aratıp süründürüyorlar. içinde 20 lira taşıdığı cüzdanı gasp edilse 3 gün sızlanacak laleler burada arçeliğin savunuculuğunu yapıyor.
  • yıllar önce anneme arçelikten led tv aldım. birkaç ay önce tv ekranının yarısında çizikler meydana geldi. arçeliği aradım servis gönderdiler.
    tv yi alıp götürdüler ve şu teklifi verdiler.
    eğer yapılmazsa tv mizi bir ücret karşılığın da alacaklar üzerine ücret ödeyip başka tv alacağız.
    kabul ettik verdik tv yi.
    aradan 3 gün geçti. telefondaki ses şöyle diyor;
    tv niz yapılmıyor, parça gerekli fabrika üretmiyor, tv nizi 600 tl ye sayıyoruz üste 1600 tl verin şu model tv yi verelim.
    kabul etmedim tabi, tv yi geri getirin dedim kapattım telefonu.
    ekranı çizgili olan tv miz geri geldi, 70 tl ye eniştenin işyeri arkadaşı tv yi yaptı şimdi taş gibi.

tanım: arçelik servisine güvenmemeyi öğrendiğimiz anlatımlar.