şükela:  tümü | bugün
  • seat çorum,okuyana korum
  • rezalet puanım 9/10 ... sen sonuna kadar haklısın,o konuda hemfikiriz . ama bu fiyatlara hala sıfır araç alan varmış, şaşkınım.
  • rezalet gibi rezalet havası aldım. tam araca ne müdahalesi olduğunu anlamadım ama orjinal olmayan aracı yetkili bayi sıfır diye satıyorsa rezalettir.
  • sıfır araç faturasına bakmak lazım. faturada yazılıysa geçmiş olsun.
  • rezalet puanı 10/10
    nasıl bir ülkede yaşıyoruz anlamıyorum. tüketici hakkı falan kimsenin umrunda değil! bu başlığa yakın zamanda sulh mahkemesi tarafından erişim engeli gelir artık.
  • şaşırtmamış rezalettir. ancak türkiye gibi 3. dünya ülkelerinde olabilir bu tür durumlar.

tanım: doğuş oto’nun bilmem kaçıncı kez aynısını tekrarladığı rezalettir.

edit: bunun bir de şu rezaleti vardır. hem başlığı hem de entry’i buraya bırakalım.

(bkz: iyi niyet garantisi)
    (#45733316)
  • araç taşımacılığı hakkında özet bir bilgi geçmek istiyorum. araçlar havuzlardan toplanıp bölgelere getirilir. ilgili taşımacılık firmasının depolarından ilgili bayilere sipariş usulü taşınır. fakat depolarda beklerken ya da havuzlardan depoya çekilirken hasar gören arabalar orada tamir edilir. mesela geçtiğimiz ay dolu yağdı. araç depolarındaki araçlar hasar aldı. ilgili işlem yapılır. siz sıfır diye alırsınız. satmaya çalışırsınız. ekspertize götürürsünüz. adam der ki bunda boya var. ya da taşımacılık esnasında araç düştü, vurdu yani hasar gördü araba. parçalar değişir. bu yüzden bu tarz olaylar yaşanıyor.
  • hikayede boşluklar var. sıfır bir araç alıyorsunuz ne hikmetse 1 ay sonra satmaya kalkıyorsunuz ve yine ne hikmetse bu satış sırasında araçta fabrika kaynaklı kusurlar olduğunu öğreniyorsunuz. bana çok çok düşük bir ihtimal gibi geldi.

ayrıca doğuş duruma tam olarak ne demiş belli değil. hatalarını kabul edip yokuş mu yapıyorlar? yoksa hata fabrika kaynaklı değil mi demişler?

raporları koyun inceleyelim kim haklı kim haksız.
  • yurtdışında olsa gündeme skandal olarak düşer, markaya ve bayiye davalar açılır sürüm sürüm süründürülür fakat olay türkiyede geçince ancak sözlükte duyulur 50 belki 100 entry atılır bayi ya çamura yatar ya da paspas verelim size diyip olayı kapatır.

türkiye şartlarında yaşanmış bilindik rezalettir.
  • iş aslında satın alırken başlıyor.

satışta sıraya yazıp bekleten marka, serviste de bekletecektir, süründürecektir.

bağır, diret, bedava bakım vs alınır.

tanım: rezalet gibi rezalettir