şükela:  tümü | bugün
  • kızlar merhaba, size güzel haberlerle geldim. malum son zamanlarda sol frame’de sürekli olarak ekonomiyle ilgili başlıklar yer almakta. sizi çok yakından tanıyan birisi olarak bu durumun canınızı ne kadar acıttığının farkındayım. bu sebeple size müjdeli bir haberler vermeye geldim, hazırsanız söylüyorum.

kızlar yarın nafaka yüksek kurulu toplanmaya karar vermiş. konu malum yetersiz nafakalar. özellikle merkez bankası’nın bugün almış olduğu faiz artırma kararı, aynı zamanda bir hanımefendinin eski eşinden aldığı nafakayı artırmak için nişanlısıyla beraber mahkemeye müracaat etmesi gibi konular kurulu yarın için toplantı yapmaya itmiş. siz de haklısınız, faizlerin bu kadar arttığı, enflasyonun bu denli yüksek olduğu bir ortamda bu durumdan en çok siz etkileniyorsunuz.

aldığınız nafakaların daha da yükseltilmesi ana hedef. ben kulis bilgisi olarak size piyasadaki beklenenen nafaka artış rakamlarını söylemek istiyorum.

piyasa beklentisi genel olarak 2700 baz puan yani ortalama %27 artış öngörülüyor. ama nafaka kurulu daha da agresifleşerek nafakaları, 5000 baz puan da arttırabilir. ama benim tahminimi soruyorsanız, bence artış olmamalı, zaten nafakalar çok yüksek. 1 gün evli kalıp ayrılan erkekler bile ömür boyu nafaka ödüyor, hem de maaşının %30’unu elinden alıyorlar.

ama bu kurul, nafakalarda artış yapmayarak sizleri karşısına almak gibi bir hatanın içinde olmayacaktır. bu yüzdendir ki korkulacak bir durum yok, kurul sizi asla üzmez.

fakat burada şöyle bir sorun ortaya çıkmakta, nafaka kurulu olur da, toplantıda ciddi bir baz puan nafaka artışı yaparsa, bu karar sonrası hiçbir erkek evlenmez. çünkü bu rakamlar sürdürülebilir olmaktan çıkıyor. erkekler evlenmezse de siz koca bulamaz ve böylelikle o arzuladığınız nafakalara da asla ulaşamazsınız.

aynı zamanda evlilikler azalınca; başta bu sektöre hizmet eden gelinlikçiler, beyaz eşyacılar, düğün salonları, balayı otelleri gibi bir sürü işletme iş yapamadığı gerekçesiyle kapısına kilit vurur ve büyük bir ekonomik kriz ile karşı karşıya kalırız.

o yüzen yarın nafaka kurulu’nun alacağı bu kararlarlar tarihi nitelikte olacaktır.

her şeyin hayırlısı diyelim.

allah hepinize zengin koca, kısa evlilikler ve yüksek nafakalar nasip etsin.
  • piremses piyasasina etkilerini merakla bekledigim toplanti.

artis karari gelirse, ilgili sektorlerde fiyat dusebilir, alim firsati verebilir. ytd
  • bu kadar uzun entry yazabilen bir insanın iyi kötü okuyabiliyor olduğunu düşünürsünüz değil mi?

nafaka başlığında kaç kez yazıldı çizildi. nafaka nedir, hangi şartlar altında verilir vs.

hepiniz evlendiniz de boşanacak aşamaya geldiniz, tek derdiniz nafaka. adam daha bi kadınla iki kelam edemiyor; "ömö nöfökö" diye ağlıyor. ne güzel kafalar.

birazcık okuyun, okuduklarınızı özümsemeye, anlmaya falan çalışın, cidden zor şeyler değil. sonra kadın düşmanlığınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.