şükela:  tümü | bugün
  • --- spoiler ---

diyarbakır'daki sağlık örgütleri: bir çocuk şarbondan öldü, vakaların artma ihtimalinden endişeliyiz
    --- spoiler ---

kaynak

bir hafta 10 gündür et yemiyorum ve etrafımdakilere de yedirmiyorum. küçük çocuğun ailesine sabırlar diliyorum. ama ölüm vakaları artacak gibi, alabildiğimizce önlemimizi alalım.
  • güvendiğiniz kasap ve et ürünü çıkartan mekanlar haricinde hiçbir yerden kırmızı et alımı yapmayın arkadaşlar. bim ve a101 gibi mağazalardan özellikle uzak durun derim. bi kere bulaştı mı önünü alamazsınız, çok riskli bir hastalık.

vatandaşı bu duruma düşüren hükümet çıkıp hesap vermediği sürece bu gibi tehlikeler artarak devam edecek maalesef.

-suriyeli belası
    -ekonomik kriz
    -istibdat
    -alım gücü diye bir şeyin kalmaması
    -derken bi de şarbon çıktı şimdi. bütün bunlar az geliyor demek ki, akıllanana kadar daha çok sürünmemiz gerekiyor, anlaşıldı.

21. yüzyıla bu şartlar altında girmenin onur ve gururunu yaşıyoruz topyekun. işte devlet, işte vizyon. var mı arttıran?
  • çocuğun fetöcü hatta pkk dağ kadrosundan olduğu iddia edilerek yalanlanacak olaydır.
  • akşam atv'de şarbon bakterisinin pensilvanya'dan drone'la gönderildiği haberi çıkarsa şaşırmam.
  • ve hatta kesin tesadüftür canım; malum görülmemiş tesadüflerin akp iktidarında görülmesi diye bir doğa olayı var.

(bkz: #81182500)
    (bkz: #81182839)
  • ekonomik krizi ört bas edecek birşey lazımdı, ya terör, yada benzer birşey,
    hadi bu sefer şarbonla gündemi meşgul edelim dediler.. ölümler ilerde daha da artacaktır eminim..
  • akp aleyhinde olaylar iki kılıfa uyuyor fıtrat ve dış güçler. bu ikisine de uyuyor gibi ama dini değerleri kullanmak daha favori ayrıca dış güçleri bu ara çok kullandılar. %70 fıtrat - %30 dış güçler deseler kimse itiraz etmez.
  • bu kadar ciddi bir probleme umarim asagidaki gibi yorumlar gelmez..

--- spoiler ---

$er odaklarinin bombalari bunlar

$arbon la bizi yenemeyeceksiniz.
    --- spoiler ---

mesela birisinin damadi soyle demez umarim.

--- spoiler ---

$arbon marbon insan hayati nedir allah askina bu narbon?
    --- spoiler ---
  • anası yuhalıtılıp, arkasından ağlayan babası karaktersizlik ile itam edilir.sorumluları cebini, banka hesaplarını, altın rezervlerini doldurmaya devam eder.