şükela:  tümü | bugün
  • satisini yaptiklari urunle ilgili hakli oldugumu soylemelerine ragmen cozum olmayan,ustune haklisiniz ama haklarinizi yasal olarak arayin lutfen diyen bir sirkettir kendisi.

bundan birkac gun once s74188546 siparis numarasi ile aldigim urun iptal edildi.konuyla ilgili olarak cağrı merkezini aradığımda ürünün tedarikçi şirket tarafından sağlanamadığı bilgisi verildi. oysaki trenyol uygulamasında sabah iptal edildiğini görünce ilgili şirketin (tedarikci sirket olan vizyon bilgisayar’in) telefon numarasından kendilerini aradım ve aynı ürünü almak istediğimde ellerinde olduğunu ve fiyatının ise 6.000 tl olduğu bilgisi verildi. peki dedim ben trendyol’dan aldim elinde stok varsa neden gondermiyorsunuz?sikayet edecegim dedigimde,”ederseniz edin” cevabini aldim.ben ise 4.850 tl’ye satın almıştım.

urunde fiyat artışı olmus ve fırsatçılık yaparak siparişi iptal ederek pahalı bir fiyata satmak istediler.

tedarikci olan vizyon bilgisayar ile yapmış olduğum telefon görüşmesinin kaydını ayrıca trendyol’a gonderdim.sikayetimvar.com’a kayit actim.

birgun sonra trendyol’dan aradilar.kendilerinin yapilan telefon gorusmesinin su an kaydedildigini,benim kendilerine gonderdigim kayitlari incelediklerini ama vizyon bilgisayar’in urunu gondermedigini ve bu konuda israrci oldugunu ifade ettiler.

peki sitede trendyol saticilarin hizmetini garanti eder diye neden yazarsin anlamadim.sozde satici fiyat degistirmeyi unutmus.ben trendyol’a guvendim de aldim ve urunun teslimini nasil saglayamazsin anlamakta gucluk cekiyorum. bir de telefonda haklisiniz ama birsey yapamiyoruz demeniz ne kadar sacma.bahsi gecen sirketle calismayacaklarmis ve bana 15 gun icinde 50 tl uzerinde kullanabilecegim 20 tl’lik kupon vereceklermis.saka misiniz?demet mutlu gibi bir insani cok takdir etsem de bu trendyol’a hic yakismadi.
  • benimde gecmiste problem yasadigim bir sirkettir.urunu teslim ettiremeyeceksen buyuk sirketim demeyeceksin.

rezalet puanin 10/10.
  • (bkz: 2 eylül 2018 hepsiburada rezaleti)
    aynı durum gibi geldi, inceleyiniz isterseniz.
  • tüketici hakem heyetine başvurmayı deneyin yardımcı oluyorlar. internetten dilekçe yazabiliyorsunuz
  • zamanında lacoste ürünü diye lacoste etiketi ile çakma ürün göndermişlikleri vardır. yok öyle olmadı derseler duruyor halen fotoğrafları.

olur öyle.
  • son zamanlarda bu pazar yerlerinin kullanıcılara satış sonrası sıkıntı yaratmaları giderek artmaya başladı. belli ki pazar yerinde dükkan açan esnaf müşteri kazıklamaya çalışıyor. buradan da trendyolun bu sorunu çözebilecek otoriteyi kuramadığını görmekteyiz. her önüne gelene dükkan açtırırsan olacağı budur. gözlerini sadece alacakları %30 komisyona takmış pazaryerinin müşteriyi mağdur ettiği rezilliktir. rezillik: 9/10
  • tanim olarak rezalettir.eski entry’mi duzeltemedim ama edevlet’ten basvurabilirsiniz tuketici heyetine.bu tutar icin il tuketici hakem heyeti gorevlidir.pazar yerleri ile ilgili yasanan bu problem ne ilk ne de son olacaktir ama hakkinizi sonuna kadar arayin derim.
  • ben bu tur durumlarda sunu dusunuyorum.

ben bir saticiyim, aldigim urunu 2 gun once 4500 liraya satabiliyorum. ancak sonra bana urunu tedarik eden ithalatci urunu bana daha pahaliya getiriyor ve ben artik o urunu 6000 liraya satmak zorunda kaliyorum, cunku bana gelisi pahalilasiyor. zira o urunu 4500'e satarsam onun yerine yenisini koymakta zorlanacagim.

burada kisinin urunu ucuza satin alma firsatini kaybetmis olmasi uzucu ancak satici bu durumu 10-15 kez yasasa belki yeni urun alamama durumuyla karsilasacak.

gercekten bunu mu istiyorsunuz? ben o firsati yakaladim, ucuza almak istiyorum, karsi taraf zarar etse de sikimde degil cunku bir kere ben aldim, sike sike vereceksin. bu mu dur gercekten?

saticinin hatasi tabi ki var, en azindan yumusak bir dille kibarca bunu yaparsa durumun nasil ilerleyecegini anlatip musterinin huyuna gidebilir ancak adam da bu ve bunun gibi firsatcilardan bikmis olabilir.

bir de saticinin tamamen picligine yapmis olma ihtimali var tabi. ama genelde durum ustte acikladigim gibi oluyor.
  • tanim olarak tuketicisini magdur eden sirkettir.

update:ıl tuketici heyetine gittim.yetkileri dahilinde urunun ayni fiyattan teslim edilebilecegine iliskin bir yaptirim olamayacagini ancak denetim birimine sikayet ederek inceleme ve sonrasinda para cezasi uygulanmasi konusunda basvuru yapabilecegimi ilettiler.
    bende bunu kabul ettim ve basvurumu yaptim.sirket nezninde stok bulunup bulunmadiginin denetimi yapilacak ve haksiz bulunursa cezai yaptirim uygulanacak.
  • ben burada trendyol'da bi hata bulamadım.

sahtekarlık ve saygısızlık yapan, tedarikçi firma, yani vizyon bilgisayar.

eğer siparişiniz iptal edildikten sonra para iadeniz yapılmamış olsaydı, o zaman trendyol bi rezalete konu olabilirdi.

dolayısıyla trendyol burada gümbürtüye gitmiş maalesef.

rezalet puanım trendyol için 0/10
    vizyon bilgisayar için 10/10