şükela:  tümü | bugün
  • bugün şahit olduğum olaylar silsilesidir. bir tur vesilesiyle urfada bulunuyorum. balıklı göldeki güvenlik görevlilerinden biri bankta oturan ve turdan tanış olduğum yaşlı amcayı orda oturmak yasak diye kaldırdı. (amca bankın sağında oturuyordu, soluna oturttu) o esnada amcanın telefonu çantasının üzerindeyken parktaki çocuklar tarafından çalındı. karakola gittiğimizde de duvarlardan atatürk’ün resimlerinin kaldırıldığına duvarda asılı duran rte resminin altında da “ilk, son ve tek cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan” yazıldığına şahit oldum. polis telefonun çalındığı bankı gören bir kamera olup olmadığını sorgulattığında o açıyı gören kameranın sabahtan beri kapalı olduğu anlaşıldı. ayrıca polislerin dediğine göre urfa’da çocukları kullanarak iş yapan suç çeteleri oldukça fazlaymış. suç işleyen çocuklar polislerin çocuklarına da kötü davranıyorlarmış.

arkadaşlar urfada neler oluyor? urfaya neler oluyor?

edit: olayların gerçekleştiği mevkii balıklı göl civarı. o yüzden başlık balıklı göl rezaleti. her şeyin başladığı nokta olarak

edit: karakolun içindeyken fotoğraf çekmeyi kusura bakmayın götüm yemedi. ayrıca burda gazetecilik yapmıyorum. yalnızca başımdan geçenleri anlatıyorum. urfa hakkında bilgisi olan bir yazarın aydınlatmasını bekliyorum.
  • çok fazla karmaşa içeren bir durumdur ki; hangisini rezalet diye ele alalım anlamadım.

amcanın bankta sağda oturması mı?
    telefonunun çalınması mı?
    karakolda rte resmi ve altındaki biat yazısı mı?
    artan çete olayları mı?
    çetelerin polis çocuklarına kötü davranması mı?

keşke başlığı 14 eylül 2018 urfa rezaleti olarak açsaydın.
  • ve sen oracıkta bir fotoğraf çekmedin he mi? kanıt falan yok.

rezalet yok. serin bi hikaye var. laik atak nöbetine benziyor.

geçiniz... sıradaki rezaleti alalım.
  • çomar deyince kızıyorsunuz ama.

urfayı yakından bilen birisi olarak söylüyorum orada devlet falan yok parti var. akpde tanıdığın varsa urfa çok güzeldir yoksa sıçtın. zaten gelen suriyelilerden sonra urfanın bok çukurundan bi farkı kalmadı. ama yerli çomarlara sorarsan yüksek yüksek binaları, apartmanları gösterip urfa kalkındı gelişti derler...

ama medeniyet ve gelişimin betonla olmadığını bilemeyecek kadar da cahillerdir.
  • rezalet gibi rezalettir ama kanıt yok sadece hikaye o yüzden rezalet puanı veremiyorum.
  • ben de balıklar yüzmedi sandım.