şükela:  tümü | bugün
 • macin dorduncu dakikasinda ken'in buz gibi aduketi ofsayt gerekcesiyle gecersiz sayilmi$tir. bu federasyonla bu street fighter bitmez arkada$.
 • ardından gerçekleşen önemli bir tarihi olay için:

  (bkz: 1 temmuz 2004 karnimin acikmasi)
 • geçmişten günümüze dünyanın en önemli derbilerinden bir tanesidir.
 • street fighter şampiyonlar ligi çeyrek final maçıdır. o zamanlar 3 maç üzerinden oynanan maçların ilk ikisinde taraflar birer galibiyet aldığı için bu maçın oynanması gerekmiştir.

  ryu önceki turda blankayı zorlu geçen 3 maçın ardından dövmeyi başarmış ve turu geçmişti.

  ken ise önceki turda, 2 maç sonunda chun liyi tokat delisi yaparak çeyrek finale adını yazdırmıştır.

  aşağı yukarı denk güçlerde olan ve benzer dövüş karakterine sahip ryu ve ken'in eşleşmesi otoritelerce erken final olarak nitelendirilmişti.

  baki abinin atari salonunda en köşedeki ataride sokağa çıkan ryu klasik beyaz formasıyla sol tarafta, ken ise klasik mavi formasıyla sağ tarafta yerini almıştı.

  maçın başlamasıyla beraber ken'in üzerine koşan ryu üstüste gelen aduketlerle sendelemiş kafasında kuşlar uçmaya başlamıştı. bu fırsatı değerlendiren ken ryu'nun dibine kadar sokulup oryukeni koymuş ve ryu yere serilmişti. hemen depdepdepduketi başlayan ken bu darbeyi de vurabilse maçı kazanacaktır ancak hızla ayağa kalkan ryu aduketi basmıştır. aduketle yere serilen ken ayağa kalktığı anda seri yumruk ve tekmeler karşısında avantajını kaybetmiş ve ryu maça ortak olmuştu. ken'in aduket yapmaya çalıştığı sırada alttan oryuketi koyan ryu ken'i iki seksen bir doksan uzatmış ve maçı kazanmıştı.

  bu galibiyetle birlikte tarihinde 3. defa yarı finale çıkan ryu daha önce bu kupayı 1 kez kazanan dhalsimin rakibi olmaya hak kazanmıştı.

  edit: ryu'dan düzeltme geldi; ken'in klasik forması kırmızıymış. ken'in bu maçta mavi deplasman formasıyla çıktığını belirtelim. tabi ryu daha iyi bilir.
 • cok rahat kazandigim mac
 • jeton parasinin denklesmemesi sonucu belirlenen saatinden daha gec baslamistir.
 • chun li'nin her zamanki güzelliğiyle kenardan ken'i desteklediği maç. çok gaza geldiğinden zaman zaman frikik de vermişti dün gibi hatırlarım...
 • aynı gün içinde yanıma gelen ve "geçeyim mi abi" diye oynayıp "abi az daha yeniyoduk,hadi bi jeton daha al da bu sefer geçelim" diyen çocuğa allah ne verdiyse daldığım gündü,dün gibi hatırlarım...
 • ken'in kazandigi raundda ken'i gonulden tebrik ettigim mac.

  not : ryu'luyum
 • meteliksiz kalan ken'in dövüşe devam edemediği maç olmuştur efendim. ayrıca ken denilen artistin nakavt olmadan evvel 10dan geriye sayan hakeme nahuken çekmesi gözlerden kaçmamıştır. yaptığı hareketle federasyondan ağır bir ceza alması muhtemel olan ken, maç sonrası kendisine yöneltilen mikrofonlara klark çekmiş ve kenarda kendisini teselli etmeyi bekleyen chun li'yi dellendirmiştir. bunun sonucunda da yatakta esnekliği ile nam salmış chun li'den okkalı bir taktakduruket yemiştir.