şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şanlı polisin yüksekova seferinden arta kalan bir ayrıntı. türkiye'deki genel durumu yansıtmaktan kat'iyen uzak, münferit, bir anlık sinirle, memurun da insan olmasıyla ilişkili bir olgu. fırat haber ajansı geçmiş:

  <<hakkari’nin yüksekova ilçesi’nde polis lojmanlarına düzenlenen roketli saldırının ardından ilçede terör estiren polis onlarca kişiyi gözaltına aldı.

  yüksekova’da 6 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan roketli saldırının ardından güngör mahallesi polis tarafından ablukaya alındı. mahallede terör estiren polisler çok sayıda kişiyi demir çubuklarla döverek gözaltına aldı. bir mahalle sakini polislerin "her bir polise karşılık 10 kürdü öldüreceğiz” şeklinde tehditler savurduklarını söyledi. yüksekova devlet hastanesi'ne gelen polislerinse hasta ve yakınlarına, “vatan hainleri burayı terk etsin” dediği bildirildi.

  saldırının meydana geldiği lojmanlara yakın bir çok eve de baskın düzenlendi. evlerin kapısını kırarak içeri giren polislerin, ilçe genelinde onlarca kişi tartaklayarak gözaltına aldığı öğrenildi.>>

  http://www.firatnews.eu/…ews&file=article&sid=43542
 • var olup olmadığı şüpheli olaydır. bu gibi olayları cesur yüreklilikle halka bildirecek basın organımız pek olmasa da "fırat haber ajansı" gibi bir yere de güvenmek pek mümkün değil.

  bu konuları iyi kötü haber yapan "yüksekovahaber" sitesinde göz attığımızda böyle bir olayın gündeme taşınmadığını görüyoruz.

  hatta "roketli saldırının ardından" başlığıyla yaptıkları haberin içerisinde böyle bir ima dahi yok.

  http://www.yuksekovahaber.com/…s_detail.php?id=8184
 • super haberdir.

  "polis lojmanlarina duzenlenen roketli saldiri sonrasi...."

  lojmanlara duzenlenen roketli saldiri... roketli... roketle...

  sonrasi dehset. vay anasini be... roketli saldiri. allahim ne diyorum ben? roketli saldiri yahu... sonrasi dehset ha!

  vay be... roketli saldiri. hem de lojmanlara... yani ailelerin yasadigi lojmana, coluk cocuga... sonra dehset... gozaltilar falan...

  roketli saldiri... bambaskaymis...
 • yok artık, olmaz o kadar dedirten haberdir. beni dehsete dusuren haberdir. demir cubuk ha! bu ne insafisizlik, fasistlik! adamcagizlar topu topu roket saldirisi yapsin, sen git zalimce, acimasizca, onlari demir cubukla dov! bir de bayramlik giymis nineler var tabi. unutmamak lazim.
 • pkk'nın internetteki yayın organı olan fırat news agency kaynak olarak gösterildiğinde ancak ve ancak götümle gülebildiğim haberidir.

  "her polise karşı 10 kürdü öldüreceğiz" ha? ne kadar kolay yalan haber yazmak, ne kadar kolay bu sikik yalan haberleri sözlüğe taşımak.

  polis lojmanlarına roket atarlı saldırı yapan ancak asla ve kat'a faşist olmayan pkk'lıları demir çubuklarla dövmüş güya güvenlik güçlerimiz.
  buradaki abukluk, roketatarla polis lojmanına saldıran orospu çocuklarına tek bir kelime olumsuz bir şey söylenmezken, şüphelilerin saklandığı şüphesiyle bir mahalleyi ablukaya alan polislerin faşistlikle suçlanmasıdır.

  aklı başında olması gereken aydınlarımız kürt faşizmini solculuk ve demokrasi sandığı sürece kadın ve çocukların olduğu lojmanlara roketler de atılır, insanlar da ölür, böyle sikik haberleri yapan da, sözlüğe taşıyan da illa ki çıkar.

  tekrar edelim.

  kadın ve çocukların olduğu lojmana roketatarla saldırmak = özgürlük savaşçısının yaptığı eylem
  polisin gerekirse şiddet kullanarak şüphelileri toplaması = faşizm

  ha siktir oradan derler adama.
 • doğrusu 14 haziran 2008 yuksekova da polisin yaşadığı dehset olması gereken haber başlığı.
 • imkansiz bir olay. turk polisinin ne kadar seker oldugu hepimizce malumdur. ustelik su baslik altindaki soylemlere de bakarsaniz bu olayin ne kadar imkansiz oldugunu bir kez daha anlarsiniz. "e onlar da roketle saldirdilar" diyen mi dersin, "onlar insan mi hepsi pkkli" diyen mi ararsin. bir bolgede terorist bir aktivite oldu mu tabii ki tum halk ondan sorumludur. dolayisiyla bence zaten polis dovmemistir de dovmusse de haklidir yani. polis dover de sever de. ama dovmez yani benim bildigim turk polisi.

  kopeklesmenin bu denli yogun yasandigi bolgelerde insani haberler yahut yorumlar beklemek de anlamsizlasti. azicik akli fikri yerinde olana bu noktadan sonra bunu alkislayan yahut buna sessiz kalan tiplere laf anlatmak degil, gordugu yerde yuzune tukurmek, ipinden bosanmis kuduz muamelesi yapmak dusuyor. zira aksi taktirde kendilerini bilmiyorlar, insan falan saniyorlar.
 • hiç kimsenin 100% haklı, ak, temiz, dürüst ne derseniz deyin olmadığı bilakis her taraftan irin ve pislik sızan bir savaştan bir haber.

  tam da 40 gün 40 gece üzerinde polemik yapacak türden.